Perišić svladao Šempera, Inter napravio novi korak prema Ligi prvaka

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.05.2019.

U posljednjem susretu 36. kola Serie A Inter je ugostio posljednjeplasirani Chievo i svladao ga s 2:0. Ivan Perišić bio je strijelac drugog pogotka, a kod gostiju dobro je branio Adrian Šemper...

Ovaj put Inter si nije dopustio nikakav kiks. U 36. kolu Serie A na San Siro stigao je budući član Serie B, Chievo, a Inter ga je svladao s 2:0.

Bezopasni gosti od početka su bili osuđeni na defenzivu, Inter je izgledao bolje i opasnije te je na kraju zasluženo slavio. Mogla je prednost domaćina na kraju biti i veža, ali nepreciznost domaćih igrača i u koncentrirani Adrian Šemper spriječili su teži poraz Chieva.

Od početka je Inter bio opasan, ali nije mogao do pogotka sve do 39. minute. Tada je ipak poveo kada je Matteo Politano dobro pucao, a lopta se od vratnice odbila u mrežu.

U drugom dijelu Inter je još jače pritisnuo i sve opasnije prijetio, a dva puta Šempera je spašavao i okvir gola.

U jednom napadu odlično je reagirao i obranio pokušaj Politana, nakon toga je lopta došla do Perišića čiji udarac iz blizine Šemper također brani.

Perišić nije imao sreće niti sredinom drugog dijela kada je lijepo gađao suprotni kut i pogodio vratnicu, ali u 86. minuti ipak zabija. Nakon prvog pokušaja lopta se odbila od vratnice, došla točno do Perišića koji rutinski zabija.

Gosti su od 76. minute igrali bez isključenog Rigonija, a Ivan Perišić i Adrian Šemper odradili su cijelu utakmicu.