Kod hokejaša nikad izjednačenija situacija uoči završnice u Zelini

Sportnet • srijeda, 29.05.2019.

Igralište na ŠRC Bazeni u Svetom Ivanu Zelini bit će u subotu i nedjelju domaćinom završnice prvenstva Hrvatske u hokeju na travi za seniorke i seniore...

Osnovni dio natjecanja kod seniorki pripao je prvakinjama (bez poraza), igračicama Mladosti, koje će u subotu igrati protiv Jedinstva, dok će u drugom polufinalu svoje znanje prikazati igračice domaće Zeline i zagrebačkog Zrinjevca.

Dok se očekuje lagani prolazak Mladostašica u nedjeljno finale i borbu za šesti uzastopni naslov (prošle sezone slavile s 3:0 protiv Zeline), u drugom polufinalu se očekuje mnogo neizvjesnija borba. Prošle sezone su Zelinčanke u finale ušle nakon dodatnog raspucavanja protiv Zrinjevca.

Kod hokejaša je teško prognozirati tko će u finale, jer će odlučivati nijanse. Razlika između četiri finalista nakon osnovnog dijela natjecanja je bila samo šest bodova. Zelina je završila na prvom mjestu, Mladost druga s dva boda manje, treće mjesto je pripalo prvaku Trešnjevci s pet bodova manje od Zeline, dok je Marathon imao šest bodova manje.

No, slična situacija bila je i nakon prošlosezonskog osnovnog dijela (tada je četvrta bila Concordia 1906), a naslov je po prvi put u povijesti otišao u hokejašima Trešnjevke (pobjeda 3:1 protiv Zeline).