Kadzior zabio u visokoj pobjedi protiv Izraela, prva pobjeda Keka, Španjolci sredili Švedsku

Branimir Korać • ponedjeljak, 10.06.2019.

Nova runda kvalifikacijskih dvoboja za Europsko prvenstvo uglavnom je dobro prošla za favorite. U najzvučnijem dvoboju dana Španjolska je s glatkih 3:0 svladala Švedsku...

Španjolska je na Santiago Bernabeuu upisala pobjedu protiv Švedske 3:0 i zadržala je stopostotan učinak. Očekivana pobjeda iako nije bilo baš tako jednostavno kao što rezultat kaže. Španjolci su došli do dva gola iz kaznenih udaraca, poništen im je jedan regularan gol, a do trećeg gola došli su u završnici.

Bili su bolji, ali su se mučili probiti švedski bedem, dosta su promašivali i odahnuli su kada je u 64. minuti dosuđen kazneni udarac nakon igranja rukom Larssona. Realizirao ga je Sergio Ramos koji je tako došao do 20. gola u dresu reprezentacije.

U 85. minuti novi kazneni udarac, ovaj put Filip Helander srušio je Moratu kojem Ramos prepušta izvođenje penala te napadač Atletica podiže na 2:0. Samo dvije minute kasnije zabija i Mikel Oyarzabal, Španjolskoj se otvorilo i Švedska je na kraju visoko poražena.

Embed from Getty Images

Arijan Ademi upisao je sa Sjevernom Makedonijom težak poraz u Skoplju protiv Austrije. Bez obzira što su Makedonci poveli autogolom Martina Hintereggera, ostatak susreta protekao je u dominaciji Austrije. Valentino Lazaro izjednačio je do poluvremena, a u drugom dijelu dva gola Marka Arnautovića te autogol Egzona Bejtulahija odlučili su pobjednika.

Danci su odigrali vrlo dobru utakmicu u Kopenhagenu protiv Gruzije i upisali pobjedu 5:1. Odličan nastup Danske koja je uz dva gola Dolberga te po jedan Eriksena, Poulsena i Braithwaitea glatko slavila.

Crnogorci su u teškom razdoblju i takvi nisu uspjeli napraviti ništa dobroga u Češkoj. Poraženi su 3:0 i očito su sva događanja uoči dvoboja protiv Kosova ostavila previše traga.

Ovdje je Češka dominirala i povela u 18. minuti golom Jankta da bi početkom drugog dijela Kopitović autogolom povisio na 2:0. Točku na i stavio je Patrik Schick iz kaznenog udarca u 82. minuti.

Prvu pobjedu na slovenskoj klupi upisao je Matjaž Kek koji je u Rigi došao do pobjede 5:0. Slovenija je tako ostala u igri za drugo mjesto, upisala je ogromnu pobjedu i zakucala Latviju za dno ljestvice. Po dva gola postigli su Crnigoj i Iličić dok je jedan dodao Zajc, a Petar Stojanović dodao je dvije asistencije.

Važnu pobjedu upisala je i Srbija koja je u Beogradu s 4:1 svladala Litvu. Bila je to utakmica biti ili ne biti za Mladena Krstajića kojem je prijetio otkaz, no upisao je pobjedu uz dva gola Aleksandra Mitrovića te po jedan Luke Jovića i Adema Ljajića.

Velika tri boda osvojilo je Kosovo u Sofiji protiv Bugarske. Do pobjede je stiglo zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu. Rashica, Muriqi i Rashani bili su strijelci dok su Popov i Dimitrov zabijali za domaćina. Rashanijev gol za konačnih 2:3 stigao je u 93. minuti. Amir Rrahmani odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Poljska je u Varšavi stigla do sva tri boda protiv Izraela, a među strijelcima je bio i Damian Kadzior koji je postavio konačnih 4:0 na asistenciju Arkadiusza Milika.