Krasni golovi u Torinu: Džeko iz fenomenalne akcije razveselio BiH, domaćin ipak preokrenuo

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • utorak, 11.06.2019.

Među brojnim kvalifikacijskim susretima koji su bili na rasporedu ovog utorka, istaknuo se onaj dvoboj u Torinu gdje je Italija ugostila Bosnu i Hercegovinu...

Belgija je upisala očekivanu pobjedu protiv Škotske, slavila je s 3:0 i zadržala stopostotan učinak. Škoti su bili u potpuno podređenom položaju, nisu imali nikakve šanse i na kraju su mogli upisati i puno teži poraz.

Romelu Lukaku s dva pogotka predvodio je Belgijce, a u sudačkoj nadoknadi konačnih 3:0 postavio je Kevin de Bruyne.

Embed from Getty Images

Uspješna je bila i Rusija koja je u Novgorodu ugostila Cipar i slavila 1:0. Očekivala se uvjerljivija pobjeda Rusa, no na kraju su se morali zadovoljiti s jednim pogotkom i to onim Alekseja Ionova u 38. minuti.

Estonci su pregaženi u Mainzu gdje su primili čak osam golova. Njemačka je odradila posao prema očekivanjima, estonski vratar bio je kao na streljani i morao je čak osam puta po loptu u mrežu.

Po dva pogotka za Nijemce postigli su Serge Gnabry i Marco Reus dok su po jednom strijelci bili Leon Goretzka, Ilkay Gundogan, Leroy Sane i Timo Werner.

Turci su nakon fantastičnog nastupa i pobjede protiv Francuske, upisali poraz na Islandu. Borba za prolazak na Europsko prvenstvo potpuno je otvorena, Island, Turska i Francuska imaju po jedan poraz i do posljednjeg kola vodit će se velika bitka.

Ovdje je za Turke koban bio Ragnar Sigurdsson koji je postigao dva pogotka u prvih pola sata da bi do odlaska na odmor Tokoz smanjio na 2:1 što je za Turke u Reykjaviku bio maksimum.

Slabašna Andora glatko je poražena od Francuske koja je slavila s 4:0. Rutinski odrađen posao Francuza i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom slaviti. Završilo je 4:0, a strijelci su bili Mbappe, Ben Yedder, Thauvin i Zouma.

Talijani su upisali vrijednu pobjedu protiv Bosne i Hercegovine koja je u velikim problemima. Robert Prosinečki pod sve većim je pritiskom, a ovdje je njegova momčad poražena unatoč vodstvu na poluvremenu.

BiH je povela krasnom akcijom i pogotkom Edina Džeke u 32. minuti, ali u drugom dijelu prvo je Lorenzo Insigne krasnim volejom izjednačio na 1:1 da bi u 86. minuti Marco Verratti iskoristio mlaku reakciju obrane i zabio za pobjedu 2:1.