EP 2019. (U21), skupina B, 1. kolo, 17.06.2019, 21:00 h
Njemačka (U21) 3:1 Danska (U21)

Njemačka očekivano prejaka za Dansku prvog dana skupine B

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 17.06.2019.

U prvom kolu skupine B Europskog prvenstva do 21 godine Njemačka je lakoćom stigla do pobjede protiv Danske s 3:1. Nijemci su očekivano i dominirali i realizirali svoje prilike...

Nakon što je Austrija u prvom susretu skupine svladala Srbiju, u drugom susretu Njemačka je bila bolja od Danske. Očekivana pobjeda Njemačke koja je bila znatno bolji protivnik i zasluženo je slavila.

Na prvi pogodak čekalo se do sredine prvog poluvremena kada je Njemačka realizirala priliku i stigla do prednosti. Maximilian Eggestein lijepo je u 16 metara proigrao Marca Richtera koji bez razmišljanja puca iz prve i zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela još dva zanimljiva pokušaja Njemačke, ali bez učinkovitosti da bi početkom drugog dijela Nijemci poveli s 2:0.

Velika pogreška danskog braniča koji je gotovo s centra vraćao loptu svom vrataru, napravio je to jako slabo i samo poslao loptu u kontru za Richtera koji lakoćom zabija za 2:0.

Sjajnu utakmicu Richter je okrunio asistencijom za 3:0 u 65. minuti kada je izbacio Waldschmidta u situaciju jedan na jedan s vratarom, a napadač Freiburga to koristi i zabija za 3:0.

Uspjela je Danska smanjiti zaostatak preko Roberta Skova iz kaznenog udarca, ali nije napravila nešto više od toga.