Copa America 2019., skupina A, 2. kolo, 18.06.2019, 23:30 h, Maracanã (Rio de Janeiro), gledatelja: 26.346

Branimir Korać • srijeda, 19.06.2019.

U susretu drugog kola skupine A Copa Americe Peru je bio bolji od Bolivije s 3:1. Očekivana pobjeda Peruanaca koji su potvrdili kako su kvalitetniji protivnik od autsajdera skupine...

Roberto Fernández
71'
11
Leonardo Vaca
73'
18
Gilbert Álvarez
80'
Edison Flores
79'
5
Miguel Araujo
85'
23
Christofer Gonzales
90'+2'
Ricardo Gareca

Nakon što su u prvom kolu odigrali samo neodlučeno protiv Venezuele, Peruanci su puno odlučnije i bolje odradili susret s Bolivijom. Bolivija nije protivnik od kojeg bi trebali strahovati i to se potvrdilo i u ovom susretu.

Tijekom cijelog dvoboja Peru je bio bolji protivnik, a Bolivija unatoč činjenici da je zabila prvi pogodak nakon pet utakmica, nije napravila nešto više.

Povela je u 28. minuti golom Marcela Morena iz kaznenog udarca koji je dosuđen uz VAR asistenciju nakon što je Carlos Zambrano igrao rukom.

Nisu Bolivijci uspjeli zadržati to vodstvo i na odmoru, u završnici prvog poluvremena Peru se vratio poravnavši na 1:1 za neodlučen ishod na odmoru. Strijelac je bio Paolo Guerrero koji je u 45. minuti zabio za 1:1.

Guerrero je zabio nakon briljantnog dodavanja kroz sredinu obrane, ušao je u 16 metara, i iskosa zabio u praznu mrežu.

Pogodak je stigao u najgorem mogućem trenutku za Boliviju i najboljem za Peru koji je u nastavku susreta potpuno dominirao.

U 55. minuti Peru je došao do potpunog preokreta i poveo je s 2:1, Jefferson Farfan bio je najviši u skoku i lijepim udarcem glavom zabio je za vodstvo Perua.

U završnici susreta otklonjena je svaka dvojba o pobjedniku, Edison Flores postavio je konačnih 3:1.

Peruanci su morali doći do pobjede u ovom susretu i upisali su je što im je na kraju bilo najvažnije.