Marko Čeko prošao u finale skoka u dalj na Europskom juniorskom prvenstvu

Sportnet, Mihaela Bradovski • petak, 19.07.2019.

Prvog dana Europskog juniorskog prvenstva u atletici nastupilo je troje od ukupno četvero hrvatskih predstavnika. Jedini koji je prošao kvalifikacije bio je Marko Čeko...

Jedini uspješni hrvatski predstavnik prvog dana Eura bio je Marko Čeko koji je u skoku u dalj osvojio ukupno 9. mjesto sa skokom od 7,25 m te se plasirao u finale po rezultatu.

Kvalifikacijska norma je bila 7,55 m, a preskočila su ju samo dva skakača.

U kvalifikacijama na 400 m kod juniorki nastupila je Veronika Drljačić istrčavši svoj osobni rekord 55,59 što joj je bilo dovoljno za ukupno 18. mjesto.

U finale se plasiralo prvih 16 trkačica, a za finale je trebalo trčati samo 14 stotinki bolje 55,45.

Kvalifikacije bacanja koplja za juniorke odradila je Mirta Kulišić, koja je također bila blizu ulaska u finale osvojivši nesretno 13. mjesto sa svojim najboljim rezultatom sezone 50,57 m.

Kvalifikacijska norma je bila 52,00, a za 12. mjesto koje je vodilo u finale trebalo je baciti 51,16 m.