HT Prva liga, 1. kolo, 20.07.2019, 21:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Borut Križarić (Čakovec), Mario Pepur (Split)
Antonio Bosec 57'
Inter-Zaprešić

Inter na otvaranju sezone neporažen na gostovanju kod Gorice

Branimir Korać • subota, 20.07.2019.

Gorica nije uspjela na svom stadionu doći do sva tri boda protiv zaprešićkog Intera. Bez niza važnih igrača morala se zadovoljiti remijem 1:1...

Gorica bez niza glavnih aduta nije mogla više od remija protiv Intera. Bez Lovrića, Miye, Zwolinskog, Suka između ostalih na kraju se morala zadovoljiti remijem.

Inter je odradio ono što si je zacrtao, cilj je bio neporažen se vratiti iz Velike Gorice i to je i uspio. Primio je samo jedan pogodak i to kao pogreška slovenskog vratara Žige Freliha koji je inače ostatak posla odradio sasvim korektno.

Zaprešićani su bolje ušli u utakmicu i imali su nekoliko lijepih prilika preko Serderova i Coneva, ali pogotka nije bilo.

Zato je on stigao na drugoj strani. Mazalović je napravio prekršaj nad Maslowskim na 18 metara od gola, Poljak je i izveo slobodan udarac i uz lošu intervenciju Freliha lopta je završila u mreži.

Na odmor se otišlo s tih 1:0, Goričanima je to bio jedini udarac na gol i lopta je odmah završila u mreži.

U drugom dijelu Inter je uspio doći do poravnanja. Bosec je odlično proigran, ušao je iskosa u 16 metara i onda s 12-13 metara poslao loptu pod gredu.

U nastavku susreta pokušavali su i jedni i drugi doći do novih pogodaka, no rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:1. Goričani su tražili kazneni udarac u 65. minuti nakon igranja rukom u 16 metara, ali Bebek je to previdio.