Europska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 01.08.2019, 16:00 h
Astana 4:1 FC Santa Coloma
FC Santa Coloma

Hat-trick Tomasova u zadnjih 20 minuta spasio Astanu od blamaže protiv predstavnika iz Andore

Mihaela Bradovski • četvrtak, 01.08.2019.
Hat-trick Tomasova u zadnjih 20 minuta spasio Astanu od blamaže protiv predstavnika iz Andore
Foto: Pixsell

Astana je izborila prolaz u treće pretkolo Europske lige eliminiravši andorsku Santa Colomu, Junak Astane bio je Marin Tomasov koji je ušao u igru i zabio tri gola...

Bogat dan u Europskoj ligi otvoren je u Kazahstanu gdje je Astana u uzvratu igrala protiv andorske Santa Colome i upisala pobjedu 4:1. Nakon razočaravajućih 0:0 u prvom susretu, do 73. minute u uzvratu Astana nije mogla do vodstva, a onda je na scenu stupio Marin Tomasov koji je u 60. minuti ušao u igru.

Santa Coloma šokirala je domaćina već u sedmoj minuti kada je Enric Pi postigao vodeći pogodak.

Do odlaska na odmor uspjela je Astana doći do poravnanja, u 24. minuti iz kaznenog udarca Runar Sigurjonsson bio je precizan.

U drugom dijelu domaćin je bacio sve na napad i to mu se isplatilo, a ključan je bio ulazak Tomasova u 60. minuti umjesto Mubelea.

Tomasov je u 73. minuti zabio za 2:1, treći gol postigao je u 79. minuti, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zabio je za konačnih 4:1.

Luka Šimunović za razliku od Tomasova ostao je svih 90 minuta na klupi. U trećem pretkolu Astana će igrati protiv Vallette koju je izbacio u pretkolu Lige prvaka budući Dinamov protivnik Ferencvaros.

FOTO: Luka Stanzl/PIXSELL

Europska liga, kvalifikacije

2. pretkolo

Škendija1:2Dudelange
FC Santa Coloma0:0Astana
Ararat2:0Lincoln
HB Tórshavn2:2Linfield
Tre Penne0:5Suduva
Slovan Bratislava2:1KF Feronikeli
Pjunik2:1Jablonec
Ventspils4:0Gzira United
Gabala0:2Dinamo Tbilisi
AEK Larnaca3:0Levski
Partizani Tirana0:1Šerif Tiraspol
Utrecht1:1Zrinjski
Čihura1:1Aberdeen
Honvéd0:0CS Universitatea Craiova
Alaškert0:3FCSB
Arsenal Tula0:1Neftçi
Flora1:2Eintracht Frankfurt
Haugesund2:0Sturm Graz
Lechia Gdansk2:1Brøndby
Mladá Boleslav1:1Ordabasy
Molde0:0Čukarički
Šahtjor Soligorsk2:0Esbjerg
Yeni Malatyaspor2:2Olimpija Ljubljana
Connah's Quay0:1Partizan
CSKA Sofija1:0Osijek
Hapoel Beer Sheva2:0Kairat Almati
Lokomotiv Plovdiv2:0Trnava
MOL Vidi1:0Vaduz
Norrkoping2:0FK Liepaja
Piast3:2Riga
Luzern1:0Klaksvik
AZ Alkmaar0:0Häcken
Aris0:0AEL Limassol
Dunajska Streda1:2Atromitos
Gent6:3Viitorul
Jeunesse d'Esch0:1Vitória Guimarães
Budućnost1:3Zorja
Domžale2:2Malmö
FC Rangers2:0Niedercorn
Strasbourg3:1Maccabi Haifa
Wolverhampton2:0Crusaders
Espanyol4:0Stjarnan
Legia Varšava1:0KuPS Kuopio
Shamrock Rovers2:1Apollon Limassol
Torino3:0Debrecen
Valur Reykjavik1:1Ludogorec Razgrad
Lincoln1:2Ararat
Suduva5:0Tre Penne
Dudelange1:1Škendija
KF Feronikeli0:2Slovan Bratislava
Čukarički1:3Molde
Astana4:1FC Santa Coloma
Ordabasy2:3Mladá Boleslav
Kairat Almati1:1Hapoel Beer Sheva
Viitorul2:1Gent
KuPS Kuopio0:0Legia Varšava
Zorja1:0Budućnost
CS Universitatea Craiova3:1 **Honvéd
Debrecen1:4Torino
Häcken0:3AZ Alkmaar
Levski0:4AEK Larnaca
Riga2:1Piast
AEL Limassol0:1Aris
Apollon Limassol3:1 *Shamrock Rovers
Atromitos3:2Dunajska Streda
Dinamo Tbilisi3:0Gabala
FK Liepaja0:1Norrkoping
Jablonec0:0Pjunik
Klaksvik0:1Luzern
Maccabi Haifa2:1Strasbourg
Malmö3:2Domžale
Neftçi3:0Arsenal Tula
Šerif Tiraspol1:1Partizani Tirana
Vaduz2:0 *MOL Vidi
Zrinjski2:1 *Utrecht
Brøndby4:1 *Lechia Gdansk
Ludogorec Razgrad4:0Valur Reykjavik
Niedercorn0:0FC Rangers
Esbjerg0:0Šahtjor Soligorsk
Gzira United2:2Ventspils
Olimpija Ljubljana0:1Yeni Malatyaspor
Eintracht Frankfurt2:1Flora
FCSB2:3Alaškert
Sturm Graz2:1Haugesund
Aberdeen5:0Čihura
Linfield1:0HB Tórshavn
Osijek3:4 **CSKA Sofija
Trnava3:1Lokomotiv Plovdiv
Crusaders1:4Wolverhampton
Vitória Guimarães4:0Jeunesse d'Esch
Partizan3:0Connah's Quay
Stjarnan1:3Espanyol

Sviđa ti se članak? Podijeli ga!

Sadržaj se nastavlja
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!

Europska liga, kvalifikacije

2. pretkolo

Škendija1:2Dudelange
FC Santa Coloma0:0Astana
Ararat2:0Lincoln
HB Tórshavn2:2Linfield
Tre Penne0:5Suduva
Slovan Bratislava2:1KF Feronikeli
Pjunik2:1Jablonec
Ventspils4:0Gzira United
Gabala0:2Dinamo Tbilisi
AEK Larnaca3:0Levski
Partizani Tirana0:1Šerif Tiraspol
Utrecht1:1Zrinjski
Čihura1:1Aberdeen
Honvéd0:0CS Universitatea Craiova
Alaškert0:3FCSB
Arsenal Tula0:1Neftçi
Flora1:2Eintracht Frankfurt
Haugesund2:0Sturm Graz
Lechia Gdansk2:1Brøndby
Mladá Boleslav1:1Ordabasy
Molde0:0Čukarički
Šahtjor Soligorsk2:0Esbjerg
Yeni Malatyaspor2:2Olimpija Ljubljana
Connah's Quay0:1Partizan
CSKA Sofija1:0Osijek
Hapoel Beer Sheva2:0Kairat Almati
Lokomotiv Plovdiv2:0Trnava
MOL Vidi1:0Vaduz
Norrkoping2:0FK Liepaja
Piast3:2Riga
Luzern1:0Klaksvik
AZ Alkmaar0:0Häcken
Aris0:0AEL Limassol
Dunajska Streda1:2Atromitos
Gent6:3Viitorul
Jeunesse d'Esch0:1Vitória Guimarães
Budućnost1:3Zorja
Domžale2:2Malmö
FC Rangers2:0Niedercorn
Strasbourg3:1Maccabi Haifa
Wolverhampton2:0Crusaders
Espanyol4:0Stjarnan
Legia Varšava1:0KuPS Kuopio
Shamrock Rovers2:1Apollon Limassol
Torino3:0Debrecen
Valur Reykjavik1:1Ludogorec Razgrad
Lincoln1:2Ararat
Suduva5:0Tre Penne
Dudelange1:1Škendija
KF Feronikeli0:2Slovan Bratislava
Čukarički1:3Molde
Astana4:1FC Santa Coloma
Ordabasy2:3Mladá Boleslav
Kairat Almati1:1Hapoel Beer Sheva
Viitorul2:1Gent
KuPS Kuopio0:0Legia Varšava
Zorja1:0Budućnost
CS Universitatea Craiova3:1 **Honvéd
Debrecen1:4Torino
Häcken0:3AZ Alkmaar
Levski0:4AEK Larnaca
Riga2:1Piast
AEL Limassol0:1Aris
Apollon Limassol3:1 *Shamrock Rovers
Atromitos3:2Dunajska Streda
Dinamo Tbilisi3:0Gabala
FK Liepaja0:1Norrkoping
Jablonec0:0Pjunik
Klaksvik0:1Luzern
Maccabi Haifa2:1Strasbourg
Malmö3:2Domžale
Neftçi3:0Arsenal Tula
Šerif Tiraspol1:1Partizani Tirana
Vaduz2:0 *MOL Vidi
Zrinjski2:1 *Utrecht
Brøndby4:1 *Lechia Gdansk
Ludogorec Razgrad4:0Valur Reykjavik
Niedercorn0:0FC Rangers
Esbjerg0:0Šahtjor Soligorsk
Gzira United2:2Ventspils
Olimpija Ljubljana0:1Yeni Malatyaspor
Eintracht Frankfurt2:1Flora
FCSB2:3Alaškert
Sturm Graz2:1Haugesund
Aberdeen5:0Čihura
Linfield1:0HB Tórshavn
Osijek3:4 **CSKA Sofija
Trnava3:1Lokomotiv Plovdiv
Crusaders1:4Wolverhampton
Vitória Guimarães4:0Jeunesse d'Esch
Partizan3:0Connah's Quay
Stjarnan1:3Espanyol

Izdvojeno