Brojni Hrvati u akciji, Filip Dangubić i zabio

Branimir Korać • petak, 02.08.2019.

Odigrane su sve utakmice drugog pretkola Europske lige, a među strijelcima uz marina Tomasova našao se i Filip Dangubič...

Strasbourg je dobio prvi susret protiv Maccabi Haife 3:1, ali je u uzvratu opasno živio i to bez obzira što je vodio od 17. minute golom Ludovica Ajorquea. Maccabi je izjednačio preko Yardena Shue da bi vatru pod nogama Strasbourga potpalio Nikita Rukavytsya golom za 2:1. U završnici je Maccabi pritisnuo i počeo stvarati prilike, ali rezultat se nije mijenjao.

Veliko slavlje u Mostaru gdje je Zrinjski izbacio Utrecht. Domaćin je do prolaza došao nakon produžetaka slaveći s 2:1. Oba susreta u 90 minuta završena su 1:1 da bi Zrinjski u uzvratu stigao do velike pobjede. Simon Gustafson doveo je Utrecht u vodstvo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela da bi Irfan Hadžić izjednačio sredinom drugog dijela. U produžetku je pogodak za pobjedu zabio Staniša Mandić u 111. minuti.

Svih 120 minuta kod Zrinjskog odradili su Tomislav Barbarić, Ivan Brkić, Dario Rugašević i Damir Šovšić, Franu Čirjaka u 58. minuti zamijenio je Ivan Čurjurić, Mario Tičinović je u 87. minuti zamijenio Miljana Govedaricu, a Ivan Lendrić u 103. minuti Hadžića.

Legia se mučila protiv KuPS-a i nakon domaće pobjede 1:0, s 0:0 u uzvratu prošla je dalje. Moglo je s manje nervoze u završnici, ali vratar Virtanen u 86. minuti obranio je kazneni udarac Sandru Kulenoviću. Vinko Soldo odigrao je cijelu utakmicu za Fince, kao i Kulenović na drugoj strani. Domagoj Antolić ušao je u 61. minuti umjesto Carlitosa Lopeza.

Trnava je hvatala zaostatak iz Plovdiva gdje je poražena od Lokomotiva 2:0, na svom stadionu u jednom trenutku vodila je 3:0, ali Bugari su smanjili na 3:1 i prošli dalje. Filip Dangubić zabio je za vodstvo u 16. minuti da bi domaćin od 35. minute igrao bez isključenog Zahumenskog. I s igračem manje golovima Mitree i Tavaresa dos Santosa poveo s 3:0. Ipak, u 74. minuti Alen Ožbolt zabija za prolaz Lokomotiva. Marko Tešija odigrao je cijelu utakmicu, a Dangubić do 82. minute kod domaćina. Kod gostiju Josip Tomašević igrao je svih 90 minuta dok je Ante Aralica igru napustio u 72.

Atromitos je i u drugom susretu bio bolji od Dunajske Strede te prolazi dalje. U gostima je slavio 2:1, kod kuće 3:2, sasvim dovoljno za prolaz. Katranis i Manousos odveli su Grke u prvih pola sata do 2:0, no Ramirez i Kalmar poravnavaju do 72. minute. Pitanje prolaza ipak je riješeno u 76. minuti kada je Risvanis zabio za 3:2. Marko Divković kod gostiju je ušao u 76. minuti.

Brondby je prošao dalje pobjedom u produžecima protiv Lechije. Nakon 2:1 u Poljskoj, u Danskoj je također bilo 2:1 u 90 minuta i odluka je pala u produžecima gdje je dva gola postigao Jesper Lindstrom. Ranije su zabijali Paulus Arajuuri i Kamil Wilczek, a Flavio Paixao donio je gostima produžetak. Josip Radošević odigrao je cijelu utakmicu ta domaćina.

Domžale su eliminirale golom Bengtssona u 83. minuti, a do tada su Slovenci imali produžetke. Na poluvremenu je bilo 2:2, za domaćina su zabili Lewicki i Rosenberg, a za goste Nicholson i Karić. Tonči Mujan odigrao je 59 minuta za goste.

Nakon 3:0 u prvoj utakmici, Torino je i u gostima pregazio Debrecen. U Mađarskoj je bio bolji s 4:1. Vodio je na poluvremenu 2:0 golovima Zaze i Izza da bi Garba smanjio početkom drugog dijela. Ipak, u nastavku susreta Belotti i Milico zaključuju priču.

Aris je u gostima slavio protiv AEL-a s 1:0 i prolazi dalje nakon 0:0 u prvom susretu. Diguiny bio je strijelac jedinog pogotka.

Problema nije bilo za Rangerse protiv Niedercorna. Susret je završio bez pogodaka, Nikola Katić igrao je cijelu utakmicu, a Borna Barišić prvo poluvrijeme. Dino Mikanović odigrao je cijelu utakmicu u remiju 1:1 Kairata protiv Hapoel Beer Sheve nakon poraza 2:0 u prvoj utakmici.

Gabala je s uvjerljivih ukupnih 5:0 ispala protiv Dinama iz Tbilisija. Šengelia je s dva gola predvodio domaćina, a kod gostiju Ivica Žunić zaradio je ozljedu u prvom dijelu i u 40. minuti napustio je igru. Ante Vukušić odigrao je cijelu utakmicu, a Olimpija je domaćim porazom ispala od Malatyaspora.