Hrvatske kadetkinje otvorile nastup na Europskom prvenstvu remijem

Sportnet, Mihaela Bradovski • petak, 02.08.2019.

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija remijem protiv Španjolske 25:25 otvorila je Europsko prvenstvo u Sloveniji. Šteta, jer Hrvatska je imala posljednji napad za pobjedu.

Nakon početnog vodstva Španjolki hrvatska reprezentacija, razbija nervozu oko desete minute i dolazi do prve prednosti 3:2 i drži je do kraja prvoga dijela. Sjajno je u tih 30 minuta funkcionirala obrana na čelu s Lucijom Blašković na vratima. U 23. minuti hrvatske djevojke prvi put imaju plus tri (8:5). Na predah se ide s 10:8, ali još uvijek lijepom razlikom s obzirom da su se igrale zbilja čvrste obrane, s dosta isključenja.

Španjolke su mirniije u nastavku i polako dostižu prednost. Hrvatska obrana nije više tako agresivna, brza, a i kriterij njemačkih sudaca nije na hrvatskoj strani. U 11 minuti nastavka hrvatska je reprezentacija primila već sedam pogodaka, a cijelo prvo poluvrijeme osam. Izbornica Adrijana Prosnjak vidi da stvari ne funkcioniraju najbolje i zove minutu predaha. Ali Španjolska je u naletu i konačno u 45. ima vodstvo od 17:16. Igra se pogodak za pogodak praktički do samoga kraja. U 60. minuti Bruna Zrnić izjednačava rezultat na 25:25. Španjolke imaju 51 sekundu za posljednji napad. I ne koriste ga na najbolji način. Lucija Blašković brani udarac Casie Castro i nudi priliku reprezentaciji za pobjedu. Ali agresivne Španjolke ne dopuštaju našoj reprezentaciji da organizira miran napad. Potrošila je Hrvatska 23 sekunde bez ozbiljne prijetnje, pa nam je ostao samo pokušaj s devet metara nakon isteka vremena. Udarac Lucije Krezo, nažalost zaustavlja blok i tako svaka reprezentacija osvaja po bod.

Ana Buljan i Margarita Škarić sa po pet pogdaka bile su naefikasnije u našim redovima. Među Španjolkama najbolja Casia Castro sa šest pogodaka.

U prvom susretu naše skupine Švedska je pobijedila Norveški 31:19. Hrvatska u 13 sati igra protiv Norveške, a u 15 sati slijedi susret Španjolske i Švedske.