Na današnji dan: Ivan Klasnić srušio Bayern i donio Werderu Liga kup

Petar Jenjić • ponedjeljak, 05.08.2019.

Na današnji dan 2006. godine Werder Bremen osvojio je svoj prvi Liga kup u klupskoj povijesti, a u finalnoj utakmici protiv Bayerna do pobjede ih je odveo sjajni Ivan Klasnić koji je zabio dva gola...

Ivan Klasnić ostavio je veliki trag u Werderu iz Bremena, a jedna od utakmica po kojima ga navijači pamte svakako je ona iz finala Liga kupa koja se odigrala na današnji dan 2006. godine.

Na drugoj strani stajao je minhenski Bayern, a Werder je u konačnici pogocima hrvatskog napadača stigao do pobjede od 2:0.

Trener Werdera Thomas Schaaf pružio je priliku tandemu Klose - Klasnić, a ovi su mu vratili na najbolji mogući način.

Igrala se 29. minuta kada je Klose pronašao Klasnića, a hrvatski nogometaš okružen trojicom bez oklijevanja puca isprve te matira Olivera Kahna.

Klasnić je i u drugom poluvremenu imao neke prilike, a jednu od njih okrunio je novim pogotkom u 66. minuti. Izveo je slobodan udarac s dvadesetak metara od gola i donio Werderu prvi Liga kup u klupskoj povijesti.

Atalanta - La Dea u usponu

Nogometaši Dinama kreću u novu avanturu u Ligi prvaka. Prvi protivnik je Atalanta, debitant u Ligi prvaka, ali vrlo opasna momčad koja nije...