Rakitić krasnim golom u Miami Gardensu donio Barceloni pobjedu protiv Napolija

Mihaela Bradovski • četvrtak, 08.08.2019.

Barcelona i Napoli odigrali su prijateljsku utakmicu u Miami Gardensu, a Barcelona je upisala pobjedu 2:1. Pobjednički pogodak postigao je Ivan Rakitić...

Iako i dalje bez Lea Messija koji zbog ozljede nije bio u konkurenciji za nastup u Miami Gardensu protiv Napolija, Barcelona je stigla do pobjede 2:1.

U zanimljivom dvoboju protiv momčadi Carla Ancelottija, pobjedu Barceloni donio je onaj kojeg stalno sele iz kluba protivno njegovoj volji - Ivan Rakitić.

Iako je Napoli u prvom poluvremenu bio opasniji i stvorio više prilika, Barcelona je povela u 38. minuti golom Sergija Busquetsa.

Ipak Napoli je do odlaska na odmor uspio izjednačiti zahvaljujući Samuelu Umtitiju koji je skrenuo ubačaj u 16 metara u svoju mrežu.

U drugom poluvremenu Barcelona je vratila prednost na svoju stranu, a strijelac za pobjedu bio je Rakitić koji je natrčao na odbijenu loptu i sa 16 metara zakucao je u sami donji kut Napolijevog gola.

Rakitić je kod Barcelone odradio cijelu utakmicu.