Hrvatske košarkašice dobro startale u pokušaju povratka u A diviziju

Branimir Korać • četvrtak, 15.08.2019.

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija do 16 godina dobro je krenula u Sofiji i upisala pobjedu protiv Švicarske. Hrvatice su slavile sa 65:46...

Hrvatske košarkašice do 16 godina lakoćom su stigle do prve pobjede na turniru B divizije. Europsko prvenstvo u ovoj diviziji održava se u Sofiji, a Hrvatska je na startu nadigrala Švicarsku sa 65:46.

Očekivana pobjeda za mlade Hrvatice koje su dominirale susretom i nisu dopustile Švicarkama niti u jednom trenutku ni najmanju pomisao da bi se mogle vratiti u dvoboj.

Samo u drugoj dionici obrana Hrvatske nije štimala, tu je Švicarska ubacila čak 26 poena što je dvostruko više nego u ostale tri četvrtine.

No u drugom poluvremenu Hrvatska je bila puno bolja, brzo je otišla na dvoznamenkastu razliku i nakon toga mirno održavala prednost protiv nedoraslog protivnika.

Dorja Iva Žaja bila je prvo ime susreta s 21 poenom i 14 skokova, a Vivien Nejašmić dodala je 13 poena. Kod Švicarske najefikasnija s devet poena bila je Lena Marie Hügli.

U drugom kolu Hrvatska igra protiv vršnjakinja iz Norveške.