Bivši veznjak Rijeke do prvijenca u dresu kineskog Shandong Lunenga

Mihaela Bradovski • četvrtak, 15.08.2019.

Shandong Luneng ovog ljeta doveo je u svoje redove Moisesa, brazilskog veznjaka koji je jedno vrijeme nastupao i za Rijeku, a on je stigao do prvog pogotka...

Nije se dugo čekalo na Moisesov prvijenac u Kini. Nakon što je po dolasku upisao 32 minute u 3:0 porazu od Guangzhou Evergrandea, zatim odigrao cijelu utakmicu u 3:0 pobjedi protiv Hebeija, sada je još jednom odradio svih 90 minuta i došao i do prvog pogotka.

Njegov Shandong Luneng ipak nije uspio doći do pobjede ili barem remija, gostovao je kod Wuhan Zalla i upisao poraz 2:1.

Moises je bio strijelac prvog pogotka u 19. minuti kada je iskoristio pogrešku domaćina, loše vraćenu loptu prema vrataru uspio je presjeći i zatim poslati je u praznu mrežu.

Do odlaska na odmor domaćin je napravio preokret preko Minga Tiana i Liua Yuna i odnio pobjedu 2:1.

Unatoč porazu Shandong je zadržao visoku četvrtu poziciju.