HT Prva liga, 5. kolo, 16.08.2019, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Damir Batinić (Osijek), Dejan Berger (Osijek), Alen Jakšić (Solin)
Iyayi Believe Atiemwen 41', 50'
Dinamo

Atiemwen donio pobjedu Dinamu u Zaprešiću nakon ranog vodstva domaćina

Branimir Korać • petak, 16.08.2019.

Dinamo je između Ferencvarosa i Rosenborga odradio gostovanje u Zaprešiću gdje je svladao Inter s 2:1. Krvnik Zaprešićana bio je Atiemwen, a odličnu utakmicu odigrao je i Lovro Majer...

Dinamo je uspješno odradio gostovanje u Zaprešiću i stigao do nova tri boda i to još jednom igrajući s rezervnom postavom. Oni koji su iznijeli teret pobjede u Budimpešti, vjerojatno će to učiniti i u Maksimiru protiv Rosenborga, a u ovom susretu dobili su odmor.

Bez obzira na to, Dinamo je bio dominantan, bolji iako je rano ušao u zaostatak.

Već u osmoj minuti Serderov je odlično ubacio s lijeve strane gdje se lakoćom riješio Pinta, a u sredini nije najbolje reagirao Lešković te je Borislav Tsonev glavom poslao loptu u mrežu.

Dinamo je bio bolji protivnik i nakon primljenog gola, Gojak je prijetio udarcima iz daljine, a u 41. minuti stigao je do poravnanja. Lovro Majer fantastičnim dodavanjem uposlio je Atiemwena koji dolazi pred Freliha, zaobilazi ga i pogađa u kut za 1:1.

Na startu drugog dijela Modrima nije priznat pogodak kada je loptu u mrežu poslao Gojak, dosuđeno je zaleđe, a već u sljedećoj minuti Galić igra rukom i zarađuje drugi žuti karton.

Iz slobodnog udarca ubacio je Gojak, a Atiemwen je iz peterca na prvoj vratnici pogodio za 2:1.

Do kraja susreta Dinamo je imao još nekoliko zrelih prilika koje nije iskoristio, a za to je mogao biti kažnjen u 90. minuti kada je Čeliković koljeno skrenuo loptu u kaznenom prostoru Modrih, Zagorac je ostao ukopan, a lopta otišla koji centimetar pokraj gola.

Dinamo tako uzima nova tri boda i u dobrom raspoloženju dočekuje dvoboj protiv Rosenborga.

Atalanta - La Dea u usponu

Nogometaši Dinama kreću u novu avanturu u Ligi prvaka. Prvi protivnik je Atalanta, debitant u Ligi prvaka, ali vrlo opasna momčad koja nije...