Borussia primila gol u prvoj minuti pa pregazila Augsburg

Branimir Korać • subota, 17.08.2019.

Odigrano je još pet susreta prvog kola Bundeslige, a dortmundska Borussia bila je najuvjerljivija pregazivši na svom travnjaku Augsburg s čak 5:1...

Dortmundska Borussia pregazila je Augsburg s 5:1 u susretu u kojem je gubila već od prve minute, u trećoj se vratila i u drugom dijelu pregazila goste.

Augsburg je šokirao domaćina već na startu susreta kada je Florian Niederlechner poslao loptu u mreću, no Paco Alcacer uzvratio je već u trećoj minuti. Do kraja prvog dijela Augsburg je mogao primiti još barem jedan-dva pogotka, ali je izdržao, no u nastavku susreta nije mu bilo spasa.

Otvorilo se rano, u 51. minuti Jadon Sancho je zabio za preokret nakon čega su pogađali i Marco Reus, Alcacer i Julian Brandt.

Do pobjede na startu stigao je i Wolfsburg koji je s 2:1 bio bolji od Kölna. Povratnik u Bundesligu odigrao je solidnu utakmicu, ali domaćin je ipak bio malo bolji.

Već u 16. minuti Maximilian Arnold doveo je domaćina u vodstvo, a nakon sat vremena igre Wout Weghorst povisio je na 2:0. Köln je uspio u završnici smanjiti preko Teroddea za konačnih 2:1. Josip Brekalo dobio je priliku od 82. minute kada je zamijenio Felixa Klausa.

Dosta se namučio Bayer Leverkusen protiv Paderborna, ali je slavio 3:2. Dva puta su se gosti vraćali iz gola zaostatka preko Svena Michela i Strelija Mambe, ali kazneni udarac Kevina Vollanda donio je pobjedu Bayeru. Ranije su pogađali Leon Bailey i Kai Havertz.

Freiburg nije imao nikakvih problema protiv Mainza i glatko ga je svladao s 3:0. Lucas Holer, Jonathan Schmid i Gian-Luca Waldschmidt pogađali su za domaćina.

Do gostujuće pobjede stigla je Fortuna u Bremenu gdje je iznenadila domaći Werder s 3:1. Domaćin se pošteno ispromašivao, a to su kaznili Rouwen Hennings, Kenan Karaman i Kaan Ayhan. Jedini pogodak za Werder zabio je Johannes Eggestein.

Atalanta - La Dea u usponu

Nogometaši Dinama kreću u novu avanturu u Ligi prvaka. Prvi protivnik je Atalanta, debitant u Ligi prvaka, ali vrlo opasna momčad koja nije...