Premiership, 2. kolo, 18.08.2019, 17:30 h
Chelsea 1:1 Leicester City
Leicester City

Chelsea ponovno bez pobjede i s padom u drugom dijelu

Branimir Korać • nedjelja, 18.08.2019.

Prvi domaći dvoboj za Franka Lamparda okončan je remijem. Chelsea je ugostio Leicester i nije uspio slaviti, susret je okončan podjelom bodova 1:1...

Priča o dva poluvremena itekako se može iskoristiti i za dvoboj Chelseaja i Leicestera. Domaćin je u prvom poluvremenu bio briljantan, stvorio je niz velikih prilika, ali se i pošteno ispromašivao i na odmoru je vodio samo 1:0.

U drugom dijelu posve drugačija priča. Leicester se probudio, Chelsea, kako je Lampard i strahovao, pao i gosti su došli do poravnanja te nisu bili daleko od preokreta.

U prvom dijelu domaćin je došao do pogotka preko Masona Mounta koji je sve napravio sam, uzeo je loptu neopreznom Ndidiju, došao pred Schmeichela i zabio za 1:0.

I nakon postignutog gola Chelsea je bio dosta bolja, propustio je niz zanimljivih prilika i umjesto da već u prvom dijelu riješi pitanje pobjednika, Chelsea je imao minimalnu prednost na odmoru te posustao.

U drugom dijelu Leicester puno agresivniji i za to je nagrađen i 67. minuti kada Ndidi zabija za 1:1 i osigurava Lisicama bod.

Mateo Kovačić ušao je u igru u 71. minuti umjesto Jorginha.

Atalanta - La Dea u usponu

Nogometaši Dinama kreću u novu avanturu u Ligi prvaka. Prvi protivnik je Atalanta, debitant u Ligi prvaka, ali vrlo opasna momčad koja nije...