PSG nije nedodirljiv: Rennes ga svladao i u francuskom prvenstvu

Branimir Korać • nedjelja, 18.08.2019.

Već u drugom kolu francuskog prvenstva Rennes je nanio poraz PSG-u koji tako neće imati onako dobar start kao prošle sezone...

Rennes u posljednje vrijeme predstavlja veliki problem za PSG. Svladao ga je u finalu Kupa, zatim ga je namučio i u Trofeju prvaka, a sada ga je svladao ponovno i u prvenstvu.

Domaćin je nastupio dosta oslabljen bez prvog vratara Mendyja i ovoljetnog pojačanja Taita, ali svejedno je stigao do pobjede. Naravno, Parižanima je nedostajao Neymar koji se nada odlasku, ali oni imaju dovoljno širok kadar.

Ovdje su poveli preko Edinsona Cavanija u 36. minuti, no nisu briljirali i domaćin je bio ravnopravan. Da bi stvari mogle otići krivim smjerom za PSG, postalo je jasno u završnici prvog i početkom drugog dijela. Prvo je M'Baye Niang izjednačio u 44. minuti, a onda je početkom drugog dijela Romain del Castillo zabio za 2:1.

Gosti do kraja susreta nisu uspjeli doći do pogotka i ostalo je 2:1 za Rennes.

St. Etienne je na svom terenu odigrao samo 1:1 protiv Bresta. Bio je dominantan i puno opasniji, ali nije bio precizan.

U završnici prvog dijela domaćin je ostao bez ozlijeđenog Jean-Eudesa Aholoua, a da stvar bude još gora, gosti su ubrzo i poveli preko Juliena Faussuriera. Te u zadnjih deset minuta St. Etienne je poravnao preko Denisa Bouange.

Atalanta - La Dea u usponu

Nogometaši Dinama kreću u novu avanturu u Ligi prvaka. Prvi protivnik je Atalanta, debitant u Ligi prvaka, ali vrlo opasna momčad koja nije...