Croatia i Rudeš krenuli pobjedama, remi u "prvoligaškom" dvoboju

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 19.08.2019.

Okončano je prvo kolo Druge HNL, a nakon prvih susreta na vrhu ljestvice izdvojili su se gol razlikom Rudeš i Croatia iz Zmijavaca koji su jedini slavili s dva gola razlike...

Odigrani su svi susreti prvog kola Druge HNL i ako se nešto može zaključiti, to je da nas očekuje vrlo neizvjesna sezona. Dvoboji su bili uglavnom vrlo izjednačeni i samo dva susreta završena su s dva gola razlike u korist pobjednika.

Jedan od dva kluba koji je slavio s tih 2:0 je Rudeš, prošlosezonski prvoligaš koji je startao u sezonu u Bijelom Brdu kod BSK-a i odnio pobjedu.

Rudeš je u potpuno novom sastavu i jedini koji je ostao od prošle sezone je vratar Ivan Banić koji je u ovom susretu sačuvao mrežu čistom. Pobjedu Zagrepčanima donijeli su Tomislav Havojić i Deni Jurić.

Croatia je u Zmijavcima svladala Dubravu u dvoboju novih drugoligaša također s 2:0. Pred 1000 gledatelja domaćin je u svakom poluvremenu postigao po jedan pogodak i to je bilo dovoljno za pobjedu.

U 34. minuti Croatia je povela pogotkom Mije Šabića iz kaznenog udarca da bi u 77. minuti Ante Ćapin povisio na 2:0.

U "prvoligaškom" dvoboju u Zagrebu susrele su se druge momčadi Dinama i Osijeka, a pobjednika nije bilo. Završilo je 1:1, a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

Osječani su prvi došli do pogotka, već u petoj minuti Nadrey Ange Stephane Dago doveo ih je u vodstvo, a Dinamo je izbjegao poraz golom Jakova Gogića u 30. minuti.