Dobar nastup Muse na otvaranju njemačkog prvenstva

Mihaela Bradovski • petak, 23.08.2019.

Odigrana su prva tri susreta prvog kola njemačke rukometne Bundeslige, a u akciji je bio Željko Musa koji je dao doprinos u visokoj pobjedi Magdeburga...

Lemgo je jako dobro otvorio novu sezonu i to pobjedom u gostima kod Wetzlara. Upisao je pobjedu 32:28 preokretom u drugom poluvremenu nakon što je gubio na odmoru 17:15. Presudila je serija gostiju 5:1 na ulasku u zadnjih deset minuta nakon čega se Wetzlar nije oporavio.

Najučinkovitiji kod gostiju bio je Bobby Schagen koji je postigao 12 golova, a Bjarki Mar Elisson dodao je sedam golova. Kod domaćina Anton Lindskog zabio je pet golova.

Vrlo uvjerljiv, prema očekivanjima, bio je Magdeburg koji je ugostio momčad Balingena i visoko slavio 38:26. Gosti su izdržali 20-ak minuta nakon čega se Magdeburg odvojio i u nastavku susreta prednost je samo rasla.

Prvi strijelac Magdeburga bio je Tim Hornke sa sedam golova dok su po šest dodali Marko Bezjak i Michael Damgaard, a Jannick Green dodao je 17 obrana. Željko Musa postigao je četiri gola. Kod gostiju po četiri gola postigli su Gregor Thomann i Oddur Gretarsson, a Vladimir Božić imao je tri obrane.

Novi član prvoligaškog društva Nordhorn kod kuće je poražen od Bergischera 26:21. Gosti su u drugom dijelu bili bolji, stvorili su razliku i nisu dopustili domaćinu da se vrati u utakmicu.

Po šest golova postigli su Arnor Thor Gunnarsson i Jeffrey Boomhouwer, a kod domaćina Pavel Mickal zabio je sedam golova, a Robert Weber šest.