Vodeni sportovi

Jelkić i Ivić sedmi u A finalu na 200 metara kanua dvokleka

Sportnet, Branimir Korać • petak, 23.08.2019.

U Szegedu se održava Svjetsko prvenstvo u kajaku i kanuu na mirnim vodama, a danas su veslale i hrvatske posade...

Trećeg dana Svjetskog prvenstva u kajaku i kanuu na mirnim vodama, koje je i ujedno i prva kvalifikacijska utrka za nastup na Olimpijskim igrama Tokio 2020, tri hrvatske posade su veslale u finalima.

Najprije je Antun Novaković osvojio 2. mjestu u B finalu utrke kajaka jednosjeda na 500 m, a nakon njega je u A finalu utrke kanua dvokleka na 200 m hrvatska posada Marko Jelkić-Petar Ivić osvojila 7. mjesto. U A finalu utrke kanua jednokleka na 500 m nakon lošeg starta Vanesa Tot je osvojila 8. mjesto.

U današnjem programu će još nastupiti Antun Novaković u polufinalu utrke K-1 na 1000 m, Vanesa Tot u polufinalu C-1 200 m u borbi za plasman u finala, a Marko Lipovac u K-1 na 200 m.