Na današnji dan: Hajduk "razbio" Legiju i izborio Ligu prvaka

Petar Jenjić • subota, 24.08.2019.

Na današnji dan 1994. godine nogometaši Hajduka na Poljudu su svladali Poljsku Legiju rezultatom 4:0 te se tako plasirali u Ligu prvaka...

Hajduk je kao prvak Hrvatske igrao kvalifikacije za Ligu prvaka 1994. godine, a na putu prema nastupu u skupinama stajala im je Legija iz Varšave.

U prvoj utakmici Hajduk je stigao do minimalne pobjede, a uzvrat je odigran na današnji dan, 24. kolovoza 1994. godine, na Poljudu gdje se skupilo 30 tisuća gledatelja.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez golova, Bile je u vodstvo doveo Aljoša Asanović u 49. minuti. Isti je igrač sjajno pogodio iz slobodnog udarca nakon nešto više od sat vremena igre.

U ostatku utakmice Hajduk je poentirao još dva puta, prvo je pogodio Milan Rapajić u 77. minuti, da bi konačan rezultat postavio Tomislav Erceg u završnici susreta.

Hajduk je u spomenutoj sezoni prošao skupine te igrao četvrtfinale gdje ga je s ukupnih 3:0 izbacio kasniji prvak Europe, nizozemski Ajax.