Van Aanholt za povijest, Crystal Palace golom u 93. minuti slavio na Old Traffordu

Branimir Korać • subota, 24.08.2019.

Manchester United neočekivano je poražen na svom stadionu od Crystal Palacea koji je do pobjede stigao golom Patricka van Aanholta u 93. minuti susreta...

Crystal Palace šokirao je na Old Traffordu Manchester United i svladao ga je 2:1. Ovo je prva pobjeda Crystal Palacea na Old Traffordu od 1989. godine, a u povijest se upisao Patrick van Aanholt.

Nekadašnji igrač Chelseaja postao je prvi igrač u povijesti Premier lige koji je zabio na Old Traffordu pobjednički gol u 90. minuti protiv Manchester Uniteda i tek drugi u povijesti Premier lige. Naime 2007. godine zadnji put protiv Uniteda na kraju utakmice je poentirao Thierry Henry.

Inače Palace je vodio od 32. minute golom Jordana Ayewa, sredinom drugog dijela Marcus Rashford nije iskoristio kazneni udarac, ali sjajni mladi Velšanin Daniel James poravnao je u 89. minuti. Činilo se da će susret biti okončan remijem, ali u 93. minuti Van Aanholt je utišao Old Trafford.

Southampton odnosi pobjedu s gostovanja u Brightonu gdje je bio bolji s 2:0. Gostima je definitivno pomoglo isključenje Florina Andonea zbog ružnog starta u 30. minuti.

U drugom poluvremenu Southampton je iskoristio brojčanu nadmoć i preko Mousse Djenepa i Nathana Redmonda otišao je do pobjede.

West Ham je otišao do pobjede 3:1 u gostima kod Watforda golovima Sebastiana Hallera u drugom poluvremenu. Haller je priču zaključio vrlo snalažljivim u 73. minuti za konačnih 3:1. Inače gosti su rano stigli do vodstva golom Marka Noblea, a u 17. minuti izjednačio je Andre Gray.

Gostujuću pobjedu upisao je i Leicester kod Sheffield Uniteda. Jamie Vardy doveo je goste u vodstvo u 38. minuti, domaćin se vratio pogotkom Olivera McBurnieja, ali u 70. minuti Harvey Barnes zabija za pobjedu gostiju.

Atalanta - La Dea u usponu

Nogometaši Dinama kreću u novu avanturu u Ligi prvaka. Prvi protivnik je Atalanta, debitant u Ligi prvaka, ali vrlo opasna momčad koja nije...