Everton s dva gola u posljednjih deset minuta do slavlja, Leicester nakon penala izbacio Newcastle

Marjan Kreševac • srijeda, 28.08.2019.

U sklopu drugog kola EFL kupa večeras je odigrano sedam susreta. U pogonu je bilo pet klubova iz najvišeg ranga engleskog nogometa s time da su se dva prvoligaša Newcastle i Leicester sastali međusobno, Leicester je slavio 4:2 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, Burnley je ugostio League One Sunderland i ispao rezultatom 1:3, Everton je slavio 4:2 protiv Lincoln Cityja, a Bournemouth je prošao Forest Green nakon penala...

Večeras je odigrano sedam susreta drugog kola EFL kupa, kako je već uobičajeno momčadi su nastupile u poprilično šarenim sastavima i kako to već obično biva to se odrazilo i na rezultate tih istih momčadi. Prvi koji se okoristio takvim miksanjem bio je Sunderland koji se natječe u League One, a gostovao je kod prvoligaša Burnleyja.

Domaći su brzo stigli do vodstva, već u 11. minuti susreta Matej Vydra odlično je prošao i ubacio loptu u sredinu gdje se najbolje snašao Jay Rodriguez i s ruba kaznenog prostora postigao pogodak. Burnley je tražio pogodak, dva puta su zahvaljujući udarcima Aarona Lennona i Vydre tresli okvir gola, ali umjesto udvostručenja vodstva primili su pogodak u 35. minuti susreta koji je autorski potpisao Will Grigg.

U drugom dijelu potpuni preokret dogodio se u razmaku od tri minute, prvo je u 47. minuti Tom Flanagan zabio za 2:1 gostiju da bi točku na i stavio u 50. minuti George Dobson.

Everton je zahvaljujući dva pogotka glavom u kasnoj fazi utakmice uspio pobijediti League nOne Lincoln City. Da ovo neće biti lagan zadatak za Everton vidjelo se već nakon 20 sekundi utakmice kada su domaći stigli do vodstva zahvaljujući pogotku Harryja Andersona nakon ubačaja Jacka Paynea. Trebalo je Evertonovim igračima vremena da se oporave od šoka i počnu igrati, do poravnanja su stigli u 36. minuti preko Dignea.

Everton je došao do preokreta u 59. minuti nakon što je Sigurdsson poentirao s bijele točke. Domaći se vrlo brzo vraćaju u egal i to u 70. minuti preko Andradea. Kratkog je vijeka bilo slavlje domaćih navijača, potrajalo je samo desetak minuta prije nego što je Iwobi u 80. postigao svoj prvi pogodak za Everton, a nakon toga i Richarlison u 89. također glavom zaključio priču.

Newcastle je ugostio Leicester u jedinom prvoligaškom ogledu ove večeri. Gosti su bili ti koji su u prvom dijelu bolje izgledali na terenu, bili agresivniji i tražili pogodak. Dočekali su ga u 34. minuti nakon što je James Maddison uz pomoć odbijanca spremio slobodan udarac u mrežu Newcastlea. Do poluvremena domaći se nisu uspjeli posložiti na terenu.

Očito im je trebao odmor i savjet jer u 53. minuti Yoshinori Muto iz velike blizine donosi poravnanje na St. James Parku koje se do kraja regularnog dijela susreta nije mijenjalo i prema pravilima EFL kupa odmah se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca. Domaći su uspjeli zabiti samo jedan pogodak s bijele točke uz dvije obrane Schmeichela dok su gosti bili precizniji, a posljednji pobjedonosni pogodak postigao je Vardy.