HT Prva liga, 7. kolo, 01.09.2019, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Ivan Župan (Bjelovar), Borut Križarić (Čakovec), Robi Kezele (Rijeka)
Kristijan Lovrić 20', 56', 70'
Gorica

Sjajni Lovrić hat-trickom odveo Goricu do pobjede u Varaždinu

Branimir Korać • nedjelja, 01.09.2019.

Gorica je uzela puni plijen u gostima u Varaždinu slaveći 3:1 i tako se vratila među vodeći kvartet. Odličnu utakmicu odradio je Kristijan Lovrić, strijelac tri pogotka...

Karlo Sambolec
26'
25
Vitalij Lisakovič
61'
14
Karlo Težak
79'
Borimir Perković
7
(do 73')
8
(do 58')
Sergej Jakirović

Varaždin je i nakon sedam odigranih kola bez upisane pobjede. Novi nastup koji je samo potvrdio kako ovoj momčadi treba nešto više da bi mogla biti ravnopravna u prvoligaškom natecanju.

Goričani su odradili jako dobar posao, prvenstveno Kristijan Lovrić koji je odigrao vrhunsku utakmicu. Postigao je hat-trick, dva prekrasna pogotka i sjajno se izborio za loptu kod trećeg gola.

Sve do prvog pogotka nije se imalo što posebno za vidjeti, igrao se loš nogomet, ali u 20. minuti gosti dolaze do vodstva. Dosuđđen je slobodni udarac na 20ak metara, sjajno je opalio Lovrić i od vratnice poslao loptu u mrežu.

U 36. minuti domaćin dolazi do poravnanja. Sambolec je odlično ubacio, obrana Gorice na čelu s Kahlinom nije dobro reagirala i Leon Benko iz blizine šalje loptu u mrežu.

Do odlaska na odmor Gorica je mogla do novog vodstva, ali pokušaj Suka završnio je na gredi.

U drugom dijelu dosta brzo Goruica je stigla do novog vodstva. U 56. minuti Lovrić je s ruba 16 metara krasno pogodio suprotni kut za 2:1.

Domaćin je dosta loše reagirao nakon tog pogotka, potpuno je pao i demoraliziran otplovio u poraz. Točku na i novim pogotkom stavio je Lovrić koji je lakoćom odnio loptu nonšalantnom Seniću i potvrdio pobjedu Gorice.

Zaslužena pobjeda gostiju, Varaždin je podbacio i ostao bez bodova.

• mrkrunimir 1001.09.2019. u 23:30