Rodgers jednom akcijom sredio Bearse na otvaranju 100. NFL sezone

Sportnet • petak, 06.09.2019.

Na otvaranju nove, jubilarne 100. sezone NFL-a, Green Bay Packersi su u Chicagu pobijedili domaće Bearse rezultatom 10:3 u utakmici tvrdih obrana. Najveći NFL dvoboj tako je pripao ekipi iz Wisconsina...

PIŠE: Matej Kačan

Čast otvaranja jubilarne 100. sezone američkog nogometa pripala je starim rivalima Green Bay Packersima i Chicago Bearsima. Koliko to rivalstvo znači za ligu, govori činjenica da se prilikom slaganja rasporeda zanemario običaj da sezonu otvara branitelj naslova pa su New England Patriotsi izvisili u korist dvije najtrofejnije franšize u povijesti NFL-a.

Dvoboji Packersa i Bearsa u pravilu nikad ne razočaraju, a posebnu pažnju plijeni sudar stilova. Packersi gaje napadačku igru predvođeni Aaronom Rodgersom dok se Bearsi oslanjaju na jednu od najboljih obrana lige i Khalila Macka.

Prvo poluvrijeme proteklo je u napadačkom grču te su dominirale obrane, a jezičac na vagi koji je odveo Packerse u vodstvo bio je upravo Rodgers. Nakon što je prvu četvrtinu zaključio s bačenih tek pet jardi Rodgers se budi u drugoj četvrtini te pogađa osam bacanja u nizu uključujući i četiri bacanja za 74 jarda te dodavanje za prvo polaganje na utakmici koje je djelo Jimmyja Grahama. Bearsi su prije toga svojim konzervativnim napadom punim probijanja tek jednom stigli do FG zone što su i iskoristili pa se na odmor otišlo s rezultatom 3:7 u korist gostiju iz Green Baya.

Osim dvije akcije za zgoditke napadi obje ekipe nisu imali što za pokazati, a interesantan je podatak da su Packersi u prvoj četvrtini kroz teren "napredovali" za negativnih 12 jarda što je za njih najmanje u zadnjih 23 godine. S druge strane, QB Bearsa Mitchell Trubisky bacio je tek 11 točnih dodavanja za 75 jardi.

Treća četvrtina protekla je u još tmurnijem napadačkom tonu, nijedna momčad nije niti došla do pokušaja za FG te se stanje na semaforu nije promijenilo. Podebljale su se samo statistike obrambenih igrača Packersa i Bearsa te fantasy bodovi njihovih vlasnika. Novi trener Packersa Matt LaFleur te njegov čikaški kolega i imenjak Matt Nagy trebali bi se dobro zamisliti nad dizajnom i učinkovitosti svojih napada.

Rezultat miruje do pet minuta prije kraja utakmice kada Mason Crosby pogađa FG i odvodi goste na sedam poena prednosti. Bearsi su krenuli u protunapad za izjednačenje, ali dvije minute prije kraja Trubisky baca presječeno dodavanje i svodi šanse za pobjedu svoje momčadi na minimum. Loptu je presjekao Adrian Amos. Do kraja su obje momčadi potrošile još po posjed pa je utakmica završila s 3:10 koje je postavio Crosby.

U utakmici sjajnih obrana quarterbackovi se nisu proslavili. Trubisky je bacao 26/45 za 228 jardi uz jedan INT dok je Rodgers bacao za 25 jardi manje, ali uz manji broj pokušaja (18/30) te jedan, presudni TD.