Portugalci uspješno odradili gostovanje u Beogradu

Mihaela Bradovski • subota, 07.09.2019.

Odigrane su još tri utakmice uoči starta Lige prvaka, a Rijeka i Dinamo bili su vrlo uspješn u ovom kolu...

Dobra utakmica odigrana je u Beogradu gdje je Portugal napokon stigao do prve pobjede u ovim kvalifikacijama. Na klupi Srbije bio je Ljubiša Tumbaković kojem je to bila prva utakmica otkako je preuzeo Srbiju i neće je pamtiti po dobrom.

Portugal je iskoristio pogreške Srbije i dolazio do pogodaka te je na kraju zasluženo slavio. Prvi pogodak stigao je u 42. minuti kada je William Carvalho zabio nakon velike pogreške vratara Dmitrovića. Početkom drugog dijela Goncalo Guedes povisio je na 2:0 i činilo se da se Srbija polako raspada.

Ipak domaćin je odgovorio preko Nikole Milenkovića u 68. minuti što je vratilo domaćina u utakmicu.

Nije Srbija izdržala, deset minuta prije kraja Cristiano Ronaldo iz sumnjive situacije dolazi do pogotka i vraća Portugal na 3:1. Do kraja susreta Mitrović je smanjio lijepim golom, ali minutu kasnije Bernardo Silva postavio je konačnih 4:2.

Rezultati by SofaScore

Turska je teškom mukom kod kuće svladala Andoru i do pobjede je došla golom iz tek 89. minute kada je Ozan Tufan probio bunker gostiju i donio pobjedu Turskoj.

Potpuni kaos u Parizu gdje je Francuska ugostila Albaniju. Slavila je s 4:1 i susret kao susret protekao je očekivano, no uvod je bio loš. Albaniji je puštena kriva himna, zatim se spiker ispričao kriv reprezentaciji, uglavom loš uvod.

Albanci su glatko poraženi. Već u prvom dijelu Coman i Giroud zabili su za 2:0 i još je Griezmann promašio penal. U drugom dijelu zabijali su Coman i njegova zamjena Ikone dok je Cikalleshi smanjio na 4:1 u 90. minuti.