Danci kiksali u Gruziji, Gavranović strijelac u visokoj pobjedi Švicarske

Branimir Korać • nedjelja, 08.09.2019.

Odigrana su još tri kvalifikacijska susreta u skupinama D i F, a najveći kiks upisala je Danska koja nije došla do pobjede protiv Gruzije...

Rumunjska je u Ploiestiju upisala tijesnu pobjedu protiv Malte 1:0. U žestokoj borbi za drugo mjesto Rumunji nisu smjeli kiksati i nisu kiks niti dopustili. Upisali su očekivanu pobjedu i tako zadržali korak s konkurentima u borbi za drugo mjesto.

Domaćin nije lako probio gostujući bedem, a na kraju je slavio zahvaljujući suradnji nositelja igre iz mlade reprezentacije Ianisa Hagija i Georgea Puscasa, Hagi je asistirao, a Puscas u 47. minuti zabio za pobjedu.

Rezultati by SofaScore

Švicarska je lakoćom slavila protiv Gibraltara s visokih 4:0. Otpor gostiju lomila je do 37. minute, a onda je do poluvremena zabila tri gola.

Golijadu je otvorio u 37. minuti Denis Zakaria, nastavio ju je Admir Mehmedi, a treći gol postigao je Ricardo Rodriguez.

U drugom poluvremenu među strijelce se upisao i Mario Gavranović, kada mu već ne ide u Dinamu, ide mu u reprezentaciji. U 87. minuti postavio je konačnih 4:0.

Gavranović je igrao od 55. minute umjesto Breela Embola dok je Francois Moubandje prosjedio na klupi cijelu utakmicu.

U toj skupini situacija se poprilično zakomplicirala, posebno nakon što je Danska kod Gruzije kiksala i odigrala samo 0:0. Gruzijci su čak imali prilika i doći do pobjede, Danska je igrala loše i potpuno podbacila.