EP 2020., kvalifikacije, skupina E, 09.09.2019, 20:45 h
Mađarska 1:2 Slovačka
Slovačka

Slovaci se vratili u igru, Hrvatska ostala na vrhu skupine

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.09.2019.

Nakon što je Hrvatska odigrala 1:1 u Bakuu, u Budimpešti su se sastali Mađarska i Slovačka, a Slovaci su bili uspješniji s 2:1...

Slovačka se ekspresno oporavila od teškog poraza protiv Hrvatske i svladala je Mađarsku u Budimpešti s 2:1. Kao što su i najavljivali nakon susreta u Trnavi s Dalićevim izabranicima, pobjeda u Budimpešti zaliječila bi rane i sada sigurno puno bolje gledaju na perspektivu u ovoj skupini.

Slovaci su poveli u 40. minuti golom Roberta Maka nakon što mađarska obrana nije najbolje reagirala na ubačaj s desne strane, lopta je kratko odbijena, na nju je natrčao Mak i lakoćom poentirao.

Nakon povratka s odmora Mađari su vrlo brzo uspjeli doći do poravnanja. Dosuđen je slobodni udarac na 18 metara, majstorski ha je izveo Dominik Szoboszlai, prebacio živi zid i pogodio sami kut za 1:1.

Činilo se da će to podići Mađare i vratiti im kontrolu nad susretom, ali samo šest minuta kasnije novi šok za domaćina. Lobotka je dobro proigrao Boženika na rubu 16 metara, on je odlično gađao u kut i vratio prednost na stranu Slovačke.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Slovaci su se vratili u igru bodovno se poravnavši s Mađarima i samo su bod iza Hrvatske. Mađarima slijedi gostovanje u Splitu, dvoboj u kojem obje reprezentacije moraju do sva tri boda.

Atalanta - La Dea u usponu

Nogometaši Dinama kreću u novu avanturu u Ligi prvaka. Prvi protivnik je Atalanta, debitant u Ligi prvaka, ali vrlo opasna momčad koja nije...