Sjajni Allen predvodio Zadar do pobjede nad velikim rivalima

Matej Kačan • petak, 13.09.2019.

Na pripremnom turniru povodom 50. rođendana KK Gorica snage su odmjerili najveći hrvatski rivali, Zadar i Cibona. Na kraju napadački bogate revijalne utakmice bolji su bili Zadrani s rezultatom 93:85...

Nakon tri mjeseca slaganja ekipa te analiziranja rostera došao je red da na parketu vidimo kakav su to posao preko ljeta obavili čelni ljudi Zadra i Cibone. Prvo poluvrijeme ponudilo je napadački bogatu košarku gdje se, tipično za pripremne susrete, nije išlo do kraja "u kost".

Koševe su punili Bryon Allen, koji izgleda da će biti veliko zadarsko pojačanje, Ivanov i Siriščević s jedne, a Marko Ramljak i litavski bek Sabeckis s druge strane. Na veliki odmor se odlazi s rezultatom 51:44 za Zadar.

Priliku kod Cibone dobio je i mladi Paponja, dok kod Zadrana jedini u prvom poluvremenu u igru nije ulazio Jan Palokaj. Imali smo priliku i vidjeti najsvježija pojačanja s obje strane, Amerikanca Rhetta te Srbina Fundića.

U trećoj četvrtini popušta obrana Zadrana, počeli su kasniti na rotacijama te Cibosi to kažnjavaju tricama i okreću rezultat u svoju korist na 70:67 prije posljednje dionice.

U zadnjoj četvrtini trener Zadra Ante Nazor šalje na parket nisku petorku koja je i prelomila utakmicu u korist Zadrana. Gilbert na poziciji visokog krila je uspješno tricom iz kuta kažnjavao svaki propust Cibonine obrane, a Zadrani su konstantno bili agresivni na linijama dodavanja pa je to rodilo lijepom napadačkom serijom i konačnih 93:85 za momčad Zadra.

Kod pobjednika su najefikasniji bili Allen s 22 te Siriščević s 18 poena.