Real Madrid 3:2 Levante
Levante

Real Madrid imao visoku prednost pa se jedva izvukao protiv Levantea

Petar Jenjić • subota, 14.09.2019.

Nogometaši Real Madrida na domaćem su terenu slavili s 3:2 protiv Levantea, iako su na poluvremenu imali tri pogotka prednosti...

Teže nego se to činilo, do pobjede je stigao Real Madrid koji je na Santiago Bernabeuu svladao Levante s 3:2. Tako je u četvrtom kolu stigao do svoje druge pobjede, dok je Levanteu ovo drugi prvenstveni poraz.

Kraljevski klub vodio je nakon prvog poluvremena s 3:0, ali u nastavku je primio dva gola te mu je u konačnici visila i pobjeda.

Sve je krenulo u 25. minuti i to ubačajem Danija Carvajala s desne strane. Španjolac je centrirao na peterac gdje se našao Karim Benzema i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Već šest minuta kasnije Francuz se ponovno upisao u strijelce, no ovoga puta zabio je nogom. U prostor ga je uposlio James Rodriguez, a Benzema lakoćom iz blizine matirao protivničkog vratara.

Tako je stigao do brojke od 19 golova što mu je drugi najbolji učinak u jednoj godini u Real Madridu još od 2011. godine kada je zabio 22 pogotka. Kako je krenuo, već bi do kraja mjeseca do mogao i nadmašiti.

Na 3:0 domaćin povećava u 40. minuti. Junior Vinicius ubacuje prizemnu loptu u kazneni prostor na koju natrčava Casemiro i posprema ju u mrežu.

Nakon četiri minute igre u drugom poluvremenu Levante je smanjio zaostatak, a nakon lijepe akcije poentirao je Borja Mayoral.

Iako je Real, barem što se tiče posjeda, dominirao, Levante je bio taj koji je prije stigao do drugog pogotka, a igrala se 75. minuta. Centrirao je Jose Campana, a Gonzalo Melero skrenuo loptu u gol.

Mogli su gosti i do poravnanja u samoj završnici, ali nisu u tome uspjeli. Luka Modrić bio je izvan sastava zbog ozljede.

• mrkrunimir 1014.09.2019. u 16:25