Getafe 4:2 Mallorca
Mallorca

Dva pogotka Ante Budimira nedovoljna: Mallorca poražena kod Getafea

Petar Jenjić • nedjelja, 22.09.2019.

Nogometaši Getafea slavili su s 4:2 na domaćem terenu protiv Mallorce za koju je oba pogotka postigao Ante Budimir...

Prvi nedjeljna utakmica ponudila je golijadu, a kao pobjednik izašao je Getafe koji je slavio kod kuće protiv Mallorce.

Domaćin je u konačnici slavio s 4:2 te tako nakon tri uzastopna remija stigao i do prve pobjee. S druge strane, Mallorci je ovo treći poraz te ostaje na četiri boda.

Getafe je poveo u sedmoj minuti nakon što je nespretno loptu u vlastitu mrežu nakon kornera skrenuo Idrissu Baba. Nakon nešto više od pola sata igre domaćin podebljava vodstvo, a iz penala je zabio Jorge Molina.

U 63. minuti domaća momčad postiže i svoj treći pogodak na susretu, strijelac je bio Allan Nyom. I onda je u razmaku od sedam minuta Ante Budimir postigao dva gola, smanjivši zaostatak Mallorce.

Prvo je u 70. minuti glavom skrenuo loptu u mrežu nakon ubacivanja Kuba, da bi u 77. krasno petom poentirao iz blizine. Bili su to njegovi prvi golovi u Primeri.

Međutim, nije to bilo dovoljno njegovoj momčadi koja je ubrzo primila četvrti gol, a pogodio je Angel. Hrvatski nogometaš odigrao je svih 90 minuta za goste.