Real Madrid slavio u Sevilli za oporavak od pariškog šoka

Branimir Korać • nedjelja, 22.09.2019.

Real Madrid zaključio je peto kolo španjolskog prvenstva pobjedom protiv Seville na Sanchez Pizjuanu. Madriđani su slavili 1:0 pogotkom Karima Benzeme i to nakon što je u zadnjih pet gostovanja na ovom stadionu četiri puta izgubio i jednom remizirao...

Ružan poraz od PSG-a u Parizu nije ostavio traga na Realovoj momčadi, barem ne u tolikoj mjeri da ne bi mogla izvući pozitivan rezultat u gostima kod Seville.

Za Madriđane je to vrlo neugodno gostovanje, s njega su se rijetko vraćali s pozitivnim rezultatom, ali ovaj put u utakmici koja nije oduševila uspjeli su doći do punog plijena.

Iako su igrači i Zinedine Zidane na udaru kritika, Real Madrid je na vrhu ljestvice u društvu Athletic Bilbaa, Barcelona je primjerice tek osma, a Atletico šesti te ova pobjeda ipak malo kupuje mir.

Embed from Getty Images

Prvo poluvrijeme nije donijelo puno uzbuđenja, tek u završnici zaprijetili su Eden Hazard i Dani Carvajal, ali Vaclik je bio na mjestu.

Ipak u drugom dijelu više uzbuđenja. U 64. minuti Real je i poveo kada je Carvajal ubacio s desne strane, Karim Benzema bio je na mjestu i iz ne baš idealne pozicije zabio je za 1:0.

U završnici susreta lopta je završila iza leđa Courtoisa kada ju je tamo poslao Chicharito, ali bio je u zaleđu i pogodak nije priznat.