Mađarska U-18 i u Nedelišću svladala mlade Hrvate

Sportnet • četvrtak, 26.09.2019.

Reprezentacija Hrvatske U-18 završila je mini-pripreme u Međimurju s dva poraza od mladih mađarskih nogometaša...

IZ NEDELIŠĆA: K.D.

U izmijenjenom sastavu u odnosu na susret odigran u utorak istrčale su obje reprezentacije, a u takvom odnosu snaga bolje su se snašli hrvatski nogometaši. Dion Drena Beljo sve je pripremio u 13. minuti, nanizao nekoliko igrača, no Manuel Bartulović propustio je poentirati.

Slika 3 od 3.

Samo dvije minute kasnije Hrvatska dolazi u vodstvo, iz slobodnog udarca s 18 metara u bliži vratarev kut loptu je precizno poslao Marijan Starčić. Prilika za povećanje vodstva stiže u 23. minuti, Beljo je srušen u kaznenom prostoru, no istom igraču udarac s 11 metara obranio je Marcell Vaits.

Slika 2 od 2.

Mađarski vratar se tako iskupio za kiks kod prvog gola, a odbijenu loptu u mrežu ne posprema Gabriel Groznica. Izbornik Josip Šimunić prvu izmjenu bio je prisiljen obaviti u 35. minuti kad je zbog ozljede igru morao napustiti Filip Brekalo. U drugom dijelu Mađari su preuzeli inicijativu na terenu.

Slika 1 od 1.

Ulaskom svježih igrača pokazali su kvalitetu i potvrdili da se nisu slučajno plasirali na Svjetsko prvenstvo U-17 koje ih očekuje u listopadu kad putuju u Brazil. Pogodak za izjednačenje postigao je Csaba Mester u 61. minuti, dok je strijelac za preokret i pobjedu bio Gergő Ominger u 73. minuti.

Slika 4 od 4.

Utakmica je završila pobjedom Mađarske 2:1, a u hrvatskim redovima dobrom igrom u sredini terena istaknuo se i kapetan reprezentacije Fran Tomek. Stručni stožer usprkos odličnim uvjetima u Nedelišću ne može biti potpuno zadovoljan jer s U-18 reprezentacijom još čekaju na prvu pobjedu.

U-18: Hrvatska - Mađarska 1:2 (1:0)