Uskok uzeo bod u Pločama, Urania visoko slavila u Biogradu

Branimir Korać • nedjelja, 29.09.2019.

Odigrana su prva tri susreta šestog kola Treće HNL Jug, a iznenađenje je priredila Urania visinom pobjede u Biogradu kod Primorca koji je očito u problemima...

Uskok je odnio vrijedan bod s teškog gostovanja u Pločama kod Jadrana. Susret je okončan 1:1 i trener Marača može biti zadovoljan, posebno jer je njegova momčad zadnjih 20 minuta odradila s igračem manje. Gosti su i poveli u 14. minuti golom iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Marin Vučemilović-Grgić da bi u 25. Ivan Raič poravnao na 1:1. Novi problemi za Uskok javili su se u 73. minuti kada je Duje Vrdoljak zaradio isključenje, ali Klišani su ipak izdržali.

Istim rezultatom okončan je i dvoboj u Dubrovniku u kojem je GOŠK ugostio momčad Vodica. Vodičani su bod izborili u posljednjim minutama susreta kada je Toni Rendić poslao loptu u mrežu. Domaćini su vodili od 44. minute golom Luke Matića.

Novi neugodan i neočekivan poraz upisao je Primorac iz Biograda koji je kod kuće izgubio od Uranije s čak 4:1. Od Biograđana se očekivalo da će biti u vrhu lige, međutim zasad ne briljiraju. Ovdje su poveli golom Stefana Lazarevskog, ali Mario Pejković izjednačio je u završnici prvog poluvremena. U drugom dijelu gosti su zabili čak tri gola i preko Karla Vidovića, Pejkovića i Mate Čorića odjurili su do visoke pobjede.