Bruna Duvančić do srebrnog odličja na Europskom juniorskom prvenstvu u taekwondou

Sportnet, Branimir Korać • petak, 04.10.2019.

Dobre vijesti dolaze s Europskog prvenstva u taekwondou za juniore gdje je Bruna Duvančić osvojila srebrno odličje...

Godina iz snova za Taekwondo klub Marjan nastavila se već prvog dana juniorskog Europskog prvenstva na kojem je Bruna Duvančić osvojila jubilarnu 60. veliku medalju, a čak sedmu ove godine za klub. U kategoriji do 42 kilograma Splićanka je upisala tri pobjede, u prvom je kolu slavila protiv Anje Popović 18:3, u četvrtfinalu pobijedila prvu nositeljicu iz Velike Britanije Danyu Serry 3:2 da bi u polufinalu preskočila Ruskinju Titarenko. U finalu je ipak bolja bila druga Ruskinja Fajzulina s 2:8.

Najljepšu priču sličnu onu sestrama Zaninović skoro je ispričala njena sestra blizanka Ivana Duvančić u kategoriji do 44 kilograma. Nakon dvije teške pobjede protiv Španjolke i Ruskinje Ivana je u dramatičnoj borbi za medalju izgubila s tijesnih 12:13 od Grkinje Ionannidou. Na koncu je ipak ostala na petom mjestu, ali s vjerom da će Taekwondo klub Marjan i u budućnosti imati lijepe priče sestri blizanki s obzirom da je ovo već druga medalja Brune koja je prije dvije godine bila kadetska prvakinja Europe.

Možda i najveći favorit za medalju na ovom prvenstvu Lena Stojković koja već radi velike stvari među seniorkama zaustavljena je već u prvom kolu od fantastične Ruskinje, a čast da osvoji jubilarnu 60. medalju za splitski Marjan pripala je tako Bruni Duvančić. Nevjerojatna rezultatska godina za Splićane još je jedna potvrda sustavnog rada posljednjih puno godina jer je ovo čak sedma medalja u ovoj godini sa svjetskih i europskih prvenstava.