Mallorca 2:0 Espanyol
Espanyol

Ante Budimir "načeo" Espanyol, Mallorca stigla do pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 06.10.2019.

Ante Budimir postigao je vodeći pogodak za Mallorcu u domaćoj pobjedi protiv Espanyola. Bio mu je to treći ove sezone...

Nogometaši Mallorce stigli su do druge prvenstvene pobjede ove sezone. Na domaćem su terenu svladali Espanyol s 2:0 te tako, barem privremeno, skočili izvan zone ispadanja.

Vodeći pogodak postigao je hrvatski nogometaš Ante Budimir kojem je ovo treći puta u sezoni da se upisao u strijelce.

Tijekom prvog poluvremena gostujuća momčad imala je blagu inicijativu u posjedu lopte, no ostala je bez pravog pokušaja prema protivničkom golu.

Tek dva udarca u okvir uputio je domaćin u prvom dijelu, ali i jedan je bio dovoljan za vodstvo. Igrala se 37. minuta, Joan Sastre prošao je po desnoj strani i ubacio oštro na peterac gdje se našao Ante Budimir i skrenuo loptu u gol.

Uz malo sreće domaća je momčad stigla do drugog pogotka u 73. minuti. Obrana Espanyola nije uspjela očistiti loptu do koje na rubu šesnaesterca dolazi Salva Sevilla i prekrasnim udarcem matira protivničkog vratara.

Hrvatski napadač u dresu Mallorce odigrao je svih 90 minuta.