Rudar pregazio Podravinu, Mladost neočekivano kiksala u Orahovici

Mihaela Bradovski • utorak, 08.10.2019.

Odigrani su susreti sedmog kola Treće HNL Sjever, a lider Mladost iz Ždralova nije uspjela doći do pobjede u gostima kod posljednjeplasiranog Papuka u Orahovici...

Rudar je imao težak ulazak u sezonu, ali izgleda sve bolje. U sedmom kolu igrao je protiv Podravine i pregazio ju je s 4:1. Na poluvrijeme se otišlo s poravnatih 1:1, domaćin je poveo golom Matije Antolovića već u trećoj minuti da bi se Podravina vratila na samom kraju poluvremena golom Nike Havelke iz kaznenog udarca. U drugom poluvremenu Rudar je napunio mrežu Podravine, već u prvih četiri minute Antolović dodaje još dva gola, a Antonio Zadravec u 74. minuti postavio je konačnih 4:1.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Orahovici gdje je posljednjeplasirani Papuk odigrao 0:0 protiv vodeće Mladosti iz Ždralova. Papuk je tako stigao tek do drugog boda ove sezone, a od 72. minute Marin Nikolić drugim žutim kartonom ostavio je Mladost s igračem manje.

U jednom od najzanimljivijih susreta kola Bjelovar je ugostio Polet iz Svetog Martina na Muri i izvukao remi 1:1. Od 24. minute Bjelovar je igrao s igračem manje zbog isključenja Peje Kuprešaka, gosti su još poveli golom Tomislava Medveda u 52. minuti, ali Deni Hajdarović izjednačio je deset minuta kasnije i nakon toga su Bjelovarci izdržali.

Važnu pobjedu upisao je Varteks u gostima u Virju kod Podravca gdje je slavio s 3:2. Domaćin je prvi došao do pogotka i to u desetoj minuti preko Lea Kovačića, no do 30. minute Varteks je napravio preokret pogocima Tihomira Šoštarića i Davida Sušca, a odlično prvo poluvrijeme pogotkom za 2:2 zaključio je Ivan Šignjar. U drugom dijelu Varteks je ipak uspio doći do pobjede pogotkom Daniela Vukovića u 74. minuti.

U dvoboju momčadi iz donjeg doma ljestvice, Virovitica i Graničar remizirali su 1:1. Remi ne odgovara nijednoj momčadi, a na kraju domaćini mogu biti zadovoljniji jer su ipak u završnici izbjegli poraz. Graničar je vodio od 56. minute golom Vjekoslava Belobrka, a u 82. Krešimir Crvenka poravnao je na konačnih 1:1.

Roman Sović odradio je zadnju utakmicu na klupi Tehničara koji je izgubio 1:0 od Radnika iz Križevaca. Žarko Bastašić golom u 60. minuti donio je pobjedu gostima.