Senegal i Nigerija do očekivanih pobjeda, Kamerun podbacio u ogledu sa Zelenortskom Republikom

Marjan Kreševac • srijeda, 13.11.2019.

Današnjim susretima započele su kvalifikacije za Afrički kup nacija 2021. godine koji će se održati u Kamerunu. Među očekivane rezultate spada pobjeda Nigerije 2:1 protiv Benina, Senegala 2:0 protiv Konga, a među iznenađenja možemo uvrstiti remi bez golova Kameruna protiv Zelenortske Republike...

Na početku kvalifikacija za Afrički kup nacija koji se održava 2021. godine u Kamerunu odigrano je ukupno 11 susreta, među rezultate koji se mogu svrstati u iznenađenja svakako treba ubrojiti remi Kameruna kod kuće protiv Zelenortske Republike.

Iako je Kamerun bio dominantna momčad tijekom cijele utakmice domaći nogometaši nisu uspjeli pronaći put do mreže. Od ukupno deset domaćih udaraca prema golu njih pet završilo je u okviru gola, ali gostujući vratar Josimar Jose Evora Dias bio je izrazito raspoložen i poskidao je sve prijetnje prema svojim vratima.

Osim gore navedenog ogleda podjelom bodova bez pogodaka završio je jedino susret između Burkine Faso i Ugande, u svih devet preostalih susreta pobjedu su odnijeli domaćini dok je jedinu pobjedu u gostima izborila Gambija 3:1 u ogledu s Angolom.

Najupečatljivija je bila ona Sudana 4:0 protiv Sv. Tome i Principa. Domaći su vrlo brzo, već u sedmoj minuti stigli do vodstva preko Ramadana Agabe, a nakon 22. minute kada su gosti ostali s igračem manje sve je bilo jasno. Do poluvremena u strijelce se u 44. minuti upisao Ahmed Hamed Eltetsh. Priča je zaključena s dva pogotka u drugom dijelu, autogolom Jordaoa Diogoe u 67. minuti i Mohameda El-Rasheeda u 77. minuti.

Među očekivane rezultate spada domaća pobjeda Nigerije 2:1 protiv Benina. Iako su gosti bili ti koji su prvi poveli i to na opće iznenađenje svih već u trećoj minuti susreta preko Stephanea Sessegnona domaći su ipak uspjeli do odmora poravnati rezultat i to udarcem s bijele točke u prvoj minuti sudačke nadoknade, strijelac za Nigeriju bio je napadač Lilea Victor Osimhen. Stvari na pravo mjesto postavio je u 77. minuti Samuel Kalou.

Izdvojit ćemo još i domaću pobjedu Senegala 2:0 nad Kongom. Sve eventualne dvojbe oko pitanja pobjednika u ovom susretu bila su riješena u prvom poluvremenu i to u razmaku od samo dvije minute. Prvo je u 26. minuti susreta Nimesov veznjak Sidy Sarr doveo svoju reprezentaciju u vodstvo da bi samo dvije minute kasnije igrač Metza Habibou Mouhamadou Diallo postavio konačni rezultat susreta 2:0.