Premijerka Power Rankings, tjedan osmi: Samo sredina donosi promjene

Matej Kačan • četvrtak, 21.11.2019.

Rankingsi idu kasnije nego inače jer smo htjeli pričekati dvoboj Zadra i Sonika, ali nas je sve skupa viroza u zadarskoj svlačionici poremetila. Nema većih promjena osim veselog društvanca od 6. do 8. mjesta pa idemo redom...

Vrhuška

1. Cibona (1.)

Šamaranje se nastavlja, pod tornjem je pao Sonik s 44 razlike i prebačenom stotkom. Jedinoj neporaženoj ekipi nitko ne može niti prismrditi, a uvijek je lijepo vidjeti mladića poput Roka Prkačina s minutama i poenima iznad 20.

2. Zadar (2.)

Zadar svoje ABA frustracije nastavlja liječiti po domaćoj ligi, baš onako teško je sa 114:69 nastradao Hermes. Danijel Jusup polako uvodi promjene koje daju ploda, Zadar izgledao malo bolje, ali ipak bolje. Veliki plus je uskrsnuće Domagoja Vukovića koji se od najslabije karike pretvara u bitan dio zadarske momčadi.

3. Gorica (3.)

Sedma pobjeda u nizu, i to uvjerljivo protiv Škrljeva u gostima. Odlika ekipa iz vrha bi trebala biti da s autoritetom gazi slabije, a ova Gorica baš to pokazuje i sedam pobjeda u nizu nije nikakva slučajnost. Opet je s 26 poena dominirao Brzoja. Slijedi najveći dosadašnji ispit, protiv Cibone će Sesar i igrači vidjeti gdje su u odnosu na najjače.

Sredina

4. Split (4.)

Treća pobjeda u nizu za kakav-takav mir i stabilnost, bar u domaćoj ligi jer u ABA2 sve šteka. Alkar nije bio prezahtjevan zalogaj i 30 razlike je čisto pristojno.

5. Šibenka (5.)

I Šibenka je kao domaćin u Vukovaru dobila što je trebala. Dželalija je uhvatio prvu pobjedu koja je još vrjednija kad znamo da je bio bez usluga Dašića i Vladovića. 30 minuta je štekalo, ali je onda sve naplaćeno u zadnjoj dionici za poštenih 23 razlike.

6. Vrijednosnice Osijek (8.)

Ranjeni vuk je najopasniji, a to je pokazao i Zabok koji je baš u Osijeku naumio prekinuti svoj niz poraza. Bilo je 85:82 za goste na dvije i pol minute do kraja, ali su se Osječani trgli i sa 7:0 završili posao za pobjedu i konsolidaciju u našoj sredini. Sad slijedi raspored pun susjeda iz sredine i međukategorije i iz toga treba isplivati.

7. Sonik Puntamika (6.)

Sonik je svoj lakši dio rasporeda iskoristio, a sada očekujemo pad jer nesreća je u tome što se igra protiv Cibone pa protiv Zadra. Cibona je svoj posao odradila iako se Sonik jako dobro držao u početku. Veliki udarac je odlazak Josipa Jukića u inozemstvo, ali je to i dokaz da i Sonik može prodavati vani. Ako se po jutru dan poznaje, Jukićev imenjak Popić bit će dostojna zamjena u reketu ako ostane zdrav.

Međukategorija

8. Alkar (7.)

Alkar pobjeđuje gdje treba, a isto tako i gubi gdje se to očekuje, a baš takvo je bilo i gostovanje na Gripama. Moglo je i bolje od -30, ali većih zamjerki nema.

9. Škrljevo (9.)

Škrljevo po svemu sudeći ipak pripada donjem domu, domaći susret u kojem je Gorica zgazila zelene pokazuje da bar jedan klasni razred dijeli ove ekipe.

10. Zabok (10.)

Zabok se ne može sastaviti s pobjedom, i nakon dva velika ispita izgleda da je to ipak kvaliteta niže od Šibenke i Osijeka. Može se pohvaliti prvih 38 minuta u Osijeku, ali se ovakve završnice i prosipanja pobjeda ne smiju događati. Slijedi pokušaj vađenja protiv Škrljeva koje kvalitetom i formom taman odgovara, a onda novo prizemljenje kod Cibone.

Fenjeraši

11. Dubrava Furnir (11.)

Dubravu je nakon poraza od Šibenke u Vukovaru zadesila i promjena trenera. Šteta, jer bi se pobjedom u gradskom derbiju s Hermesom mogao spasiti dobar dio prosutog tereta, a prvih 30 minuta u Vukovaru je sjajan putokaz za dalje.

12. Hermes Analitica (12.)

Ništa novo nemamo za prijaviti, pad bez ispaljenog metka u Zadru je očekivan. Utakmica sezone tek dolazi, susret s Dubravom odlučuje o podjeli posljednja dva mjesta.