Deportivo Alaves 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Real izvukao pobjedu kod Alavesa, Modriću 80 minuta

Petar Jenjić • subota, 30.11.2019.

Nogometaši Reala svladali su Alaves s 2:1, u utakmici u kojoj su sva tri pogotka pala u nastavku, a Kraljevski klub ostao pri vrhu Primere...

U utakmici 15. kola madridski Real slavio je na gostovanju kod Alavesa s 2:1 te tako stigao do devete pobjede sezone.

Sva tri pogotka vidjeli smo u drugom poluvremenu, a Kraljevski klub sada barem privremeno ima tri boda više od drugoplasirane Barcelone.

Tijekom prvih 45 minuta rezultat se nije mijenjao od početnog, ali isto tako nije bilo niti previše prilika. Dominirao je Real sa 71% posjeda lopte i oko 230 dodavanja više, međutim, nije bilo promjene.

Iz tog perioda vrijedi izdvojiti pokušaj Garetha Balea s početka utakmice. Velšanin je pucao glavom, ali pogodio je okvir gola.

U 52. minuti Real je stigao do vodstva. Toni Kroos je ubacio iz slobodnog udarca, a Sergio Ramos glavom skrenuo u mrežu.

Strijelac je skrivio penal u 63. minuti kada je udario Joselua laktom, a siguran je s 11 metara bio Lucas Perez koji je poslao loptu u jednu, a vratara Reala u drugu stranu.

Igrala se 69. minuta kada se Real vratio u vodstvo. Nakon ubačaja Luke Modrića Pacheco je zatresao stativu, a Dani Carvajal bio na odbijancu i skrenuo ju u mrežu. U završnici susreta Alaves je prijetio, ali nije uspio izjednačiti.

Luka Modrić krenuo je u početnoj postavi, a izašao je u 80. minuti.