HT Prva liga, 17. kolo, 30.11.2019, 15:00 h

Varaždin otkinuo Osijeku još dva boda i ponovno se vratio iz minusa

Mihaela Bradovski • subota, 30.11.2019.

Da su Osječani ostvarili bodove koje su očekivali u susretima s Varaždinom, sada bi imali četiri boda više i bili uz bok drugoplasiranom Hajduku, no ovako su se morali zadovoljiti samo s dva remija...

Osijek nije uspio doći do pobjede u Varaždinu, još jednom je remizirao i to još jednom nakon što je vodio. Prije dva i pol mjeseca u Gradskom vrtu Osječani su ispustili vodstvo 2:0 u sudačkoj nadoknadi nakon čega je rad Dine Skendera došao pod velike kritike i krenulo se s traženjem ostavke.

Varaždin je bio kobna i na svom travnju, ovaj put susret je okončan 1:1, no opet su Osječani imali vodstvo.

U prvom poluvremenu Osijek je bio bolji protivnik i stvorio je više prilika, no realizirao je tek jednu. Bila je to lijepa akcija, Kleinheisler je odlično uposlio Lopu koji vidi na drugoj vratnici usamljenog Mirka Marića, a on lakoćom pogađa u praznu mrežu.

Varaždin je u drugom poluvremenu pokušao doći do poravnanja, stvorio je nekoliko prilika, a realizirao je jednu.

U 77. minuti Benko je prebacio loptu na drugu vratnicu do Glavice, on je zaustavlja i iz blizine šalje Ivušiću kroz noge u mrežu.

Osijek je nakon toga krenuo po novo vodstvo, a to je ostavilo dosta prostora domaćinu koji u završnici susreta promašuje sjajnu priliku. Posavec je proigrao Benka, a on puca snažno i visoko preko gola s desetak meatra.

Ostalo je 1:1, važniji bod Varaždinu koji ostavlja Intera usamljenog na dnu, Osječanima ovaj bod ne pomaže previše u borbi za najviše pozicije.

• mrkrunimir 1030.11.2019. u 22:55