Lille 2:1 Montpellier
Montpellier

Lilleova forma raste, Montpellier ipak izbjegao uvjerljiv poraz

Matej Kačan • petak, 13.12.2019.

18. kolo je otvoreno u Lilleu utakmicom domaćina i Montpelliera, a Lille je pobjedom 2:1 zasjeo na treće mjesto tablice...

Lille je u vrlo uzlaznom trendu, a iako je ekipa ispala iz europskih natjecanja, u domaćem prvenstvu su se nanizale četiri pobjede. Nova je došla kod kuće protiv Montpelliera koji je u padu forme nakon dobrog starta te je pao na deseto mjesto.

Statistika govori da je Lille bio nešto bolji od Montpelliera, a to prati i rezultat. Prvu šansu je imao Jonathan Ikone u šestoj minuti, ali njegov udarac brani Geronimo Rulli. Ikone je bolje sreće bio u 40. minuti, ali je pogodak postigao s bijele točke nakon što je Rulli načinio prekršaj u svom prostoru.

Nastavio je Lille prijetiti, pucali su Bamba u 41. i Sanches u 60., ali Rulli je bio bolji. U 74. minuti stiže kazna za promašaje Lillea jer Montpellier iz svoje prve prave šanse izjednačava. Strijelac je Andy Delort na dodavanje Florenta Molleta.

Nisu gosti dugo držali bod jer u 84. minuti Sanches lijepom solo akcijom postavlja konačan rezultat. Mogla je pobjeda Lillea biti još uvjerljivija jer je u 88. minuti domaćinu dodijeljen novi jedanaesterac, ali je Ikone prepustio tu zadaću Osimhenu koji je pucao preslabo te mu Rulli brani.

Domagoj Bradarić je za pobjednike odigrao svih 90 minuta.