HT Prva liga, 19. kolo, 14.12.2019, 15:00 h, Rujevica
Suci: Ivan Vučković, Bojan Zobenica, Vedran Đurak
Dejan Glavica 83' (11m)
Varaždin

Rijeka odradila posao protiv Varaždina uz dva gola Čolaka

Mihaela Bradovski • subota, 14.12.2019.

U susretu 19. kola HT Prve lige Rijeka je na Rujevici ugostila Varaždin i stigla do očekivane pobjede 3:1. Ovo je četvrta uzastopna pobjeda Riječana u prvenstvu i barem privremeni skok na drugo mjesto sa sedam bodova zaostatka za Dinamom dok Varaždin ostaje na dnu...

Dejan Glavica
46'
77
Mehdi Mehdikhani
61'
13
Leonard Vuk
78'
Luka Bonačić

Rijeka je nastavila seriju pobjeda. Četvrti put zaredom u prvenstvu je upisala pobjedu, a ovaj put žrtva su bili Varaždinci. Posao je odrađen rutinski i pobjeda domaćina nije dolazila pod znak pitanja.

Od početka susreta Rijeka je dominirala i bilo je samo pitanje kada će obrana gostiju popustiti.

U 11. minuti Nevistić je morao prvi put po loptu u mrežu. Pavičić je izmiješao obranu gostiju na lijevoj strani, ubacio u peterac gdje loše reagira Miličević i Acosty glavom šalje loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela još nekoliko ne posebno opasnih pokušaja s obje strane, obrane su dobro odrađivale posao i na odmoru je bilo tih 1:0.

Odmah na početku drugog dijela Rijeka dolazi do 2:0. Dugačka lopta upućena je na Acostyja koji je glavom šalje u kazneni prostor, tamo Prce nije dobro reagirao i Čolak iz blizine zabija za povećanje prednosti.

Nakon toga Varaždin prijeti preko Benka i Miličevića, ali mreža domaćina se ne trese.

Zato u 82. minuti Varaždin poravnava. Pavičić je u 16 metara domaćina srušio Mehdikhanija, dosuđen je kazneni udarac, a u pogodak ga pretvara Dejan Glavica.

Rijeka je ipak došla do trećeg pogotka u 91. minuti, Andrijašević je pucao, Nevistić kratko odbio, ali samo do Čolaka koji zabija za 3:1.

Zaslužena pobjeda Riječana koji tako ipak nisu dozvolili iznenađenje.