Vertonghen donio u sudačkoj nadoknadi novu pobjedu Mourinhu

Branimir Korać • nedjelja, 15.12.2019.

Odigrana su dva susreta 17. kola engleskog Premiershipa, Tottenham je u gostima svladao Wolverhampton s 2:1 dok je Manchester United remizirao s Evertonom 1:1...

Tottenham se preporodio od promjene trenera, umjesto Mauricija Pochettina na klupi je Jose Mourinho, a Spursi od njegovog dolaska u prvenstvu bilježe i četvrtu pobjedu te imaju jedan poraz, onaj na Old Traffordu.

Na neugodnom gostovanju kod Wolverhamptona poveli su vrlo rano, već u osmoj minuti Lucas Moura zabio je za vodstvo nakon sjajnog solo prodora i izvrsnim udarcem iskosa pod gredu.

Tih 1:0 stajalo je na semaforu sve do sredine drugog dijela kada se Wolvesi vraćaju u utakmicu. Izvana, s nekih 17-18 metara, opalio je Adama Traore, a njegov snažan udarac Gazzaniga nije uspio obraniti.

I kada se činilo da će susret uavršiti 1:1, Tottenham dolazi do pobjede. U 91. minuti Eriksen je ubacio iz kornera, a Jan Vertonghen pogađa glavom s 11 metara u sam kut domaćeg gola.

Manchester United kiksao je na svom travnjaku protiv Evertona remiziravši tek 1:1.

United je dominirao, a gosti već u 25. minuti ostali bez ozlijeđenog Lucasa Dignea i stvari nisu izgledale blistavo po Everton. Međutim da im uljepša poslijepodne pobrinuo se Victor Lindelof.

Nakon ubačaja iz kornera pogriješio je David de Gea koji je krenuo na loptu, ali nije do nje došao, ona je sletjela na iznenađenog Lindelofa i od njega se odbila u mrežu.

U drugom dijelu United zasluženo dolazi do poravnanja, s ruba kaznenog prostora lijepo je pogodio mladi Mason Greenwood.