Cagliari 1:2 Lazio
Lazio

Prava drama za kraj kola: Lazio u sudačkoj nadoknadi do preokreta

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.12.2019.

Nogometaši Lazija uspješno su odradili gostovanje kod Cagliarija kojeg su, zahvaljujući pogocima u sudačkoj nadoknadi, svladali s 2:1...

Do osme uzastopne pobjede u Serie A stigao je Lazio koji je u dramatičnoj utakmici odnio pobjedu s gostovanja kod Cagliarija.

Domaćin je vodio s 1:0 sve do sudačke nadoknade, no tada je uslijedio preokret gostiju koji su tako stigli na samo tri boda zaostatka za vodeće dvije momčadi.

Bio je to savršen start domaće momčadi koja je povela nakon sedam minuta igre. Joao Pedro bio je asistent, a Giovanni Simeone lijepo pogodio iz voleja.

Bila je to jako zanimljiva utakmica u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike, a u 86. minuti domaćin je mogao potvrditi pobjedu, no Paolo Farago poskliznuo se u najgorem trenutku.

Igralo se sedam minuta sudačke nadoknade, a tada je Lazio uspio sve okrenuti na svoju stranu. Prvo je u 93. minuti poentirao Luis Alberto kojem se lopta odbila malo unutar kaznenog prostora. Igrač Lazija sjajnim je udarcem poentirao.

I onda u posljednjim sekundama susreta, kada se očekivao zadnji sučev zvižduk, gosti su postigli i drugi gol. Jedan od brojnih ubačaja uspješno je realizirao Felipe Caicedo.