Bundesliga, 17. kolo, 20.12.2019, 20:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 2:1 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Krasan gol Kramarića u završnici donio pobjedu Hoffenheimu protiv Borussije Dortmund

Branimir Korać • petak, 20.12.2019.

Na otvaranju 17. kola njemačkog prvenstva Hoffenheim je ugostio dortmundsku Borussiju i upisao pobjedu 2:1, a tri boda domaćinu osigurao je Andrej Kramarić golom u 87. minuti susreta...

I Hoffenheim i Borussia ove sezone imali su neke kikseve koji se nisu očekivali, no Borussia je u zadnje vrijeme digla formu te je u ovaj susret ušla kao favorit. Ušla je, ali nije i potvrdila taj status.

Dugo je vodila, imala je i neke prilike za povećanje prednosti, ali nije ih iskoristila i Hoffenheim je u završnici napravio preokret. Pobjednički pogodak u 87. minuti postigao je Andrej Kramarić.

Borussia je povela u 17. minuti iz jednostavne akcije. Hakimi je odlično utrčao u prostor, vratio je loptu na peterac prema Mariju Götzeu koji skreće loptu u mrežu za 1:0.

Dobru priliku za povećanje vodstva nije iskoristio Jadon Sancho, a onda je Robert Skov zaprijetio iz slobodnog udarca, ali greda je spasila goste iz Dortmunda.

U završnici prvog dijela, greda je pogođena i na drugoj strani kada je pucao Thorgan Hazard, a Oliver Baumann odbio je loptu u prečku.

U drugom dijelu Hoffenheim je tražio poravnanje i do njega došao u završnici susreta. U 79. minuti Burki nije uspio očistiti prijetnju pred svojim golom i lopta je došla do Sargisa Adamjana koji zabija iz blizine.

Osam minuta kasnije Adamjan je ponovno u žiži zbivanja, ovaj put ubacio je s lijeve strane, obrana Borussije olako je shvatila prijetnju i Kramarić je imao dovoljno prostora da glavom skrene loptu u mrežu.

Ostalo je 2:1 i umjesto da Borussia drugim golom mirno privede susret kraju, dopustila je preokret.