Inter slavio u Napulju, Brozović asistent u golijadi

Matej Kačan • ponedjeljak, 06.01.2020.

U posljednjoj utakmici programa u ponedjeljak u Serie A Inter je u Napulju pobijedio Napoli koji je i dalje u promjenjivoj formi. Završilo je 1:3 nakon 90 minuta sjajnog nogometa...

Inter se i dalje drži na prvom mjestu tablice Serie A. U utakmici kola u Napulju je stradao istoimeni domaćin, a junak susreta bio je Romelu Lukaku s dva pogotka. Baš Lukaku je otvorio uzbuđenja na utakmici sa šansom u trećoj minuti, ali mu je udarac iz blizine blokiran. Zato bloka nije bilo u 14. minuti kada gađa s ruba šesnaesterca, a lopta se od stative odbija u mrežu.

Inter je i nakon pogotka nastavio biti mnogo konkretniji pa su šanse propuštali Matias Vecino i Lautaro Martinez. Ostalo je 0:1 do 33. minute kada Marcelo Brozović šalje sjajno dodavanje do Lukakua koji puca traljavo, ali vratar Napolija Meret čini veliku grešku i udvostručava vodstvo Intera.

Ponukani već osjetnim zaostatkom domaćini su krenuli u napad, a šansu u 38. propušta Lorenzo Insigne. Bolje rečeno, Samir Handanović mu sjajno brani. No Handanović je bio nemoćan minutu kasnije kada Callejon pronalazi Arkadiusza Milika koji ima lagan posao za smanjenje vodstva.

Tako se s 1:2 otišlo na odmor, a u drugom dijelu Napoli je još više napao. No Inter je nakon 17 minuta presjekao sve nade domaćina, a strijelac je Lautaro Martinez. Do kraja je Napoli kampirao u polovici Intera, ali blok gostiju nije probijen. Najbliže je stigao Insigne u 76. minuti kada je pogodio gredu, ali rezultat do kraja ostaje isti.

Brozović je u momčadi Intera odigrao 90 minuta uz asistenciju za drugi pogodak.