Reims prošao u polufinale Liga kupa nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca

Jan Šneler • utorak, 07.01.2020.

Pobjedom nakon jedanaesteraca protiv Strasbourga, Reims je izborio polufinale francuskog Liga kupa...

Poznata je prva polufinalna momčad ovosezonskog francuskog Liga kupa. U današnjem četvrtfinalnom susretu Reimsa i Strasbourga pogodaka nije bilo te se pobjednik odlučivao boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Prilično mirno prošlo je prvo poluvrijeme susreta, bez velikih prilika s obje strane i vrlo ograničenog rizika u napadačkim akcijama. Očigledno su obje momčadi silno željele što duže očuvati "nulu" kako bi se mogle u finišu koncentrirati i doći do pobjede.

Stade de Reims - Strasbourg Rezultati uživo

Planove Reimsa sigurno je poremetilo isključenje Nathanela Mbukua u 59. minuti nakon kojeg su se domaći dodatno zatvorili, a s druge strane gosti krenuli po pobjedu. Imao je Strasbourg dobru šansu u 84. minuti, ali Benjamin Corgnet nije bio precizan. Reims je izdržao te se pobjednik odlučivao serijom jedanaesteraca.

Slabo su i tu krenuli domaći jer je odmah prvi udarac s bijele točke promašio Anastasios Donis. Ipak, nakon dvije precizne serije sa svake strane, Strasbourgovi Jean-Ricner Bellegarde te ranije spomenuti Corgnet nisu bili precizni što je omogućilo domaćima iskupljenje i pobjedu s 4:2.

Sutra slijede još tri ogleda Lyona i Bresta, Lillea i Amiensa te PSG-a i St. Etiennea nakon čega će biti izvučeni parovi polufinala.